Dzień Postaci Literackich

Pod koniec października, Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, w czytelni odbyła się niecodzienna sesja zdjęciowa. Bibliotekę odwiedzili bohaterowie literatury i popkultury, a wśród nich Gandalf z Władcy Pierścieni, Roskolnikov ze Zbrodni i kary, Shiki Ryogi z Kara no Kyoraki,  Rick z „Rick i Morty”, Hobbit i czarodziejki.

Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tej akcji, za czas poświęcony na przygotowanie strojów i rekwizytów – zaznaczam, że nóż i siekiera zostały wykonane z papieru i folii aluminiowej, za dystans i gotowość do zabawy w tego typu przedsięwzięciach.

Szczególne podziękowania należą się uczniom kl. 4P, którzy zajęli się wykonaniem zdjęć i ich profesjonalną obróbką. Szymon Borkowski, Jędrzej Sołtys i Wiktor Zieliński wykonali niezwykle czasochłonna pracę i zamienili green screen na takie tła, aby umieścić bohaterów z książek i popkultury w ich naturalnym otoczeniu. Przygotowali kilkadziesiąt zdjęć. Poniżej kilkanaście z nich.
Ciekawe, czy rozpoznacie Waszych kolegów, którzy są na tych fotografiach?