Osiągnięcia i sukcesy

Dużym wspólnym sukcesem dla reprezentacji naszej szkoły zakończyły się Halowe Mistrzostwa Torunia w Lekkiej Atletyce.

Medale złote zdobyli: Antoni Kucharski 1 p – 60m, Radosław Lach 1 hf – 200m, sztafeta 4x200m (Kucharski, Lach, Konrad Borzym 3 dg, Filip Szymczak 2 hf)
Medale srebrne trafiły do: Konrada Borzym 3 dg – 60m, Wojciecha Kopycińskiego 4 d – 600m
Z medalami brązowymi wrócili: Filip Flis 3 dp – skok w dal, Oskar Baranowicz 4 d – rzut piłką lek.
Medale zdobyliśmy w każdej z rozgrywanych konkurencji.
 
Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich naszych reprezentantów!
opiekun drużyny lekkoatletycznej
Jacek Butkiewicz

Uczeń klasy 1fh Radosław Lach odniósł duży sukces sportowy zajmując drugie miejsce i zdobywając srebrny medal Halowych Mistrzostw Polski w kategorii do lat 18 w biegu na 200m.
Zawody odbyły się w Rzeszowie, trenerem Radka jest Jacek Butkiewicz.


Gratulacje dla OLAFA KUBIAKA z klasy 1P, który otrzymał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie plastycznym „WAT uczelnią przyszłości!”.
Konkurs zorganizowany został z okazji 70-lecia Wojskowej Akademii Technicznej im. Jarosława Dąbrowskiego w Warszawie. W rywalizacji wzięły udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Zwycięzców wyłoniono w czterech kategoriach wiekowych. Łącznie nadesłano 116 prac przedstawiających Wojskową Akademię Techniczną w przyszłości, wykonanych w dowolnej technice (malarstwo, grafika, rysunek).
Zgłoszone prace zostały ocenione anonimowo przez komisję konkursową, która wybrała trzy projekty w każdej kategorii wiekowej, kierując się oryginalnością pomysłu, walorami artystycznymi i estetycznymi oraz zgodnością z tematyką konkursu. Dodatkowo w każdej kategorii przyznano dwa wyróżnienia.
Olaf otrzymał wyróżnienie w kategorii III – od 13 do 16 lat. GRATULACJE!!!

 

 

 


Uczeń klasy 1 hf, Radosław Lach zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Polski w biegu na 300 m w Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce do lat 16 w Karpaczu.
Trenerem Radka jest Jacek Butkiewicz.

 

 

 

 

 

 


 


Ponownie zdobyliśmy Srebrną Tarczą Perspektyw 2021.

Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w roku 2021 uzyskał w rankingu ogólnopolskim 154 pozycję wśród wszystkich techników w Polsce. W stosunku do roku ubiegłego to wzrost o 144 miejsca. W 2019 r. była to bowiem pozycja 298., natomiast w 2018 miejsce 281.
W województwie kujawsko-pomorskim ZSMEiE zajęło 8 miejsce – to wzrost o 10 miejsc (18 miejsce w 2020r.). Wskaźnik WSK to suma wyników z olimpiad (20%), matura obowiązkowa (20%), matura rozszerzona (30%), egzamin zawodowy (30%) – wskaźnik – liczba uzyskanych przez uczniów tytułów zawodowych w stosunku do liczby absolwentów.
Ranking maturalny techników w 2021 r. – Pozycja w rankingu ogólnopolskim – 60. To wzrost o 23 miejsca. (2020r. 83 miejsce). W 2019 – 121, 2018 – 90, 2017- 161. Wskaźniki to suma wyników egzaminów: 20% egzamin maturalny z przedmiotów obowiązkowych i 30% z przedmiotów dodatkowych.
Jest to najwyższa pozycja wśród techników w Toruniu. W maturalnym rankingu techników jesteśmy jedyną szkołą z Torunia wśród 300 najlepszych szkół technicznych w Polsce.

 


Zespół uczniów naszej szkoły w składzie:
Patryk Kotkiewicz – klasa 3D,
Jan Napieralski – klasa 3P,
Kacper Skrzeczyna – 2Kp,
Mateusz Targoński – klasa 3P,
zdobył II miejsce w Mistrzostwach Torunia Debat Oksfordzkich 2021.