XXII Dzień Papieski „Blask prawdy”

Jak każdego roku, tak również tym razem, 16 października obchodzimy w Polsce Dzień Papieski. Jego celem jest oddanie hołdu papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II. Data wydarzenia wiąże się z dniem 16 października 1978 roku, kiedy kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II.

Tegoroczny, XXII Dzień Papieski jest przeżywany pod hasłem „Blask prawdy” i nawiązuje do treści encykliki „Veritatis splendor”, poruszającej bardzo ważny problem zanikającej we współczesnym świecie umiejętności rozróżniania prawdy od kłamstwa oraz wypaczania pojęć takich, jak miłość, wolność, wspólnota, a także określania praw człowieka.

Zachęcamy do obejrzenia interaktywnej prezentacji na temat życia i dokonań Jana Pawła II oraz nawiązującej do tematyki tegorocznego Dnia Papieskiego.

PREZENTACJA