Toruń zamknięty w książce

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniach 17-21 października biblioteka zaprasza na wystawę Toruń zamknięty w książce.

Wystawa pokazuje książki, które dotyczą historii miasta, jego zabytków, herbu, pieczęci, wybitnych torunian, ale również zwraca uwagę na zmiany zachodzące w Toruniu współcześnie, np. powstanie mostu im. gen. Elżbiety Zawackiej, czy umieszczanie figur porcelanowych na Starówce. Uczniowie mają okazję sprawdzić, czy ktoś z ich krewnych został uwzględniony w Toruńskim słowniku biograficznym. Na wystawie zostały również pokazane wybrane książki autorów urodzonych lub związanych z Toruniem, np. Arkadego Fiedlera, Roberta Małeckiego, Marcela Woźniaka, Tomasza Szlendaka.

Celem wystawy jest uświadomienie uczniom, jak bogatą Toruń ma historię, jak pięknym i ważnym jest miastem.

Wystawa stanowi pretekst do porozmawiania ogólnie o mieście, o wybitnej toruniance Elżbiecie Zawackiej oraz Mikołaju Koperniku, gdyż w przyszłym roku będziemy obchodzić 550 rocznicę jego urodzin i 480 rocznicę śmierci.

Zapraszam do biblioteki.