Klasa 5Dp na wycieczce w Górach Stołowych i Pradze

Na dobry początek ostatniego roku nauki w technikum uczniowie z klasy 5Dp pod opieką nauczycieli Mikołaja Tomaszewskiego, Arkadiusza Piwońskiego i Magdaleny Hinca pojechali w dniach 18-22.09.2023. na wycieczkę w Góry Stołowe i do Pragi. Wspięli się na spowity gęstą mgłą szczyt Orlica (1084 m n.p.m.)  najwyższy w Górach Orlickich w paśmie Sudetów po polskiej stronie i wieżę widokową mierzącą 25,5 m upewniając się, że mgły nadal znacznie ograniczają widoczność. Wspaniałe widoki roztaczały się natomiast ze szczytu Narożnik, gdzie grupa przybyła w sam raz, by podziwiać zachód słońca.
W kolejnym słonecznym tym razem dniu uczniowie przemierzyli szlak do Błędnych Skał następnie do Szczelińca z zejściem w Karłowie. Następnego dnia grupa zwiedzała zabytki czeskiego miasta Praga. Miejmy nadzieję, że wysiłek włożony w wędrowanie oraz wynagradzające go widoki otworzą w głowach uczestników szerokie perspektywy i będą dobrą zaprawą na ten newralgiczny dla uczniów rok nauki.