Spotkanie z aktorem p. Damianem Droszczem

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru oraz Dnia Autorów Europejskich, w środę, 27 marca, gościliśmy w naszej szkole pana Damiana Droszcza – aktora, animatora kultury, nauczyciela, wielokrotnego laureata wyróżnień i stypendiów za działalność w sferze kultury przyznawanych przez Prezydenta Miasta Torunia oraz Marszałka województwa kujawsko – pomorskiego.

Spotkanie z aktorem poprowadził Kacper Mirowski z Samorządu Uczniowskiego, który przedstawił naszego gościa oraz zadał kilka wprowadzających pytań. Następnie to uczestnicy spotkania – uczniowie klas 1A/gr., 2GT, 3FH i 4A – mieli okazję porozmawiać z p. Damianem Droszczem. Zadano wiele bardzo interesujących pytań, na które nasz gość odpowiedział bardzo szczerze.

25 marca przypadał Dzień Autorów Europejskich, którego ideą jest promowanie przez znane osoby utworów dowolnych autorów europejskich. Skorzystaliśmy z okazji i poprosiliśmy p. Damiana Droszcza o przybliżenie fragmentu „Tanga” Sławomira Mrożka. Był to doskonały wybór w Międzynarodowy Dzień Teatru!

Ważnym punktem spotkania było również wręczenie nagród i dyplomów zwycięzcom oraz uczestnikom szkolnego festiwalu talentów. Wyróżnienia dokonała p. dyrektor Beata Wróblewska – przewodniczącą jury szkolnej edycji „Mam talent” – w towarzystwie p. Damiana Droszcza.

Szczególne podziękowania kierujemy do p. Leszka Todka i uczniów klasy 1AR, którzy zadbali o organizację całego przedsięwzięcia.