Maciej Lemański z 3A finalistą Ogólnopolskiego Wielkiego Maratonu Czytelniczego Na literackim szlaku

6 czerwca Maciej Lemański z klasy 3A uczestniczył w uroczystej gali wręczania nagród Wielkiego Ogólnopolskiego Maratonu Czytelniczego Na literackim szlaku, która odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.

W Wielkim Maratonie Czytelniczym łącznie udział wzięło 8710 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z 12 województw. Cieszy więc fakt, że Maciej został finalistą, tym bardziej że do tytułu laureata zabrakło zaledwie 1 punktu.

W Wielkim Maratonie Czytelniczym z naszej szkoły udział wzięło 6 uczniów. Wszystkim gratulujemy wytrwałości, ponieważ przez 6 miesięcy  każdy uczestnik zobowiązany był do przeczytania co miesiąc 1 książki oraz napisania niełatwego testu sprawdzającego znajomość wskazanej lektury. Poza Maciejem wysokie wyniki osiągnęli także Kacper Molski i Piotr Lankauf z 3P.

Wszystkim uczestnikom Wielkiego Maratonu Czytelniczego gratulujemy i zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w kolejnej jego edycji. Zgłoszenia już we wrześniu.