Wagary z Politechniką

21 marca 2023 r. uczniowie naszej szkoły z klas 3K, 3D, 3FH, 4AP oraz 4PP mieli okazję pojechać w ramach szkolnego wyjazdu na Politechnikę Bydgoską, na „Wagary z Politechniką”. Na terenie kampusu Politechniki odbył się piknik naukowy z licznymi atrakcjami. Na miejscu zostaliśmy przywitani przez dra inża Mścisława Śrutka, prodziekana ds. studenckich Wydziału Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki PB, który zapewnił uczniów, że Politechnika ma szeroką ofertę bardzo ciekawych kierunków technicznych i czeka na naszych absolwentów.

W trakcie pobytu uczestniczyliśmy w wykładzie „Android Automotive – evolution or revolution”, zwiedzaliśmy sale zajęć praktycznych i sale wykładowe, mogliśmy uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych u prof. PB dra inża Marcina Drechny, braliśmy udział w pokazie programowania dronów, obserwowaliśmy bicie rekordu świata w zbudowaniu najdłuższego modelu helisy DNA (dla upamiętnienia 70. rocznicy odkrycia struktury DNA), a całemu wydarzeniu towarzyszyły pokazy sportowe i muzyczne. 

Serdeczne podziękowania dla Pana Andrzeja Książka, za pokazanie Politechniki „od kuchni” oraz opiekunom Pani Joannie Nalaskowskiej i Panu Pawłowi Derwichowi.