Barokowe nastroje 2T

A  oto kolejna odsłona projektu pt. „Barokowe nastroje we współczesnym świecie”. Tym razem w projekcie wzięli udział uczniowie klasy 2t. Po lekturze barokowych wierszy autorstwa Mikołaja Sępa – Szarzyńskiego, Daniela Naborowskiego i Jana Andrzeja Morsztyna, ruszyli na poszukiwanie barokowych haseł epoki, tendencji i nastrojów. Okazuje się, że źródłem inspiracji okazywał się być nie tylko dom, najbliższe otoczenie, ale i dalsze spacery, wyjście do lasu czy widok przez okno. Barkowe nastroje dostrzegane były przez młodzież w różnych miejscach, widzieli je w różnych odsłonach, elementach rzeczywistości, doszukali się ich w przyrodzie, w domu, w różnych sytuacjach.  Dlatego niektóre zdjęcia zachwycają, inne przemawiają metaforą, jeszcze inne symbolem, dokładnie tak samo jak barokowe nastroje…