Wycieczka uczniów ZSMEiE do Chorwacji i Bośni i Hercegowiny

Od 24 do 31 maja, 48 uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce zagranicznej do Chorwacji i Bośni i Hercegowiny. Pierwszego dnia udało się również zwiedzić Budapeszt – stolicę Węgier, który zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. W Bośni i Hercegowinie najpiękniejsze okazały się Wodospady Kravica oraz miasto Mostar w górach Denarskich. Mostar jest niezwykle malowniczo położonym miastem z wysoko usytuowanym mostem, z którego widok jest nieporównywalny z żadnym innym. Uczniowie mogli również poznać Medugorie, które jest szczególnie ulubione przez Polaków ze względu na objawienia maryjne na Podbrdo. Pięknie położona, spokojna i wyjątkowa miejscowość. W Chorwacji niezapomniane wrażenie zrobiło miasto Dubrownik, które „wystąpiło” w serialu „Gra o tron”. Klimatyczne i zupełnie wyjątkowe z bogatą historią zostało w humorystyczny sposób przedstawione przez Panią przewodnik, której nie można zapomnieć – Karolina Brusić. Innymi ciekawymi miejscami były miasta Trogir oraz stolica Chorwacji – Zagrzeb. W Zagrzebiu uczestnicy wycieczki mogli poczuć klimat święta państwowego, które miało miejsce w dniu Bożego Ciała. Odbyła się wówczas defilada wojskowa, a większość sklepów była zamknięta. Oprócz zwiedzania i poznawania historii był również czas na relaks i kąpiel w Adratyku i przy Wodospadach Kravica.