Finał I-go Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Przemysłowej w Mielcu.

17-go maja w Mielcu odbył się drugi etap i zarazem finał I-go Ogólnopolskiego Konkursu Robotyki Przemysłowej. W konkursie brali udział również nasi uczniowie z klasy 2AR o profilu technik robotyk pod opieką nauczycieli: p. Pawła Derwicha i p. Wojciecha Marszałkowskiego.
Dwa nasze zespoły dwuosobowe ZSMEIE II (Mateusz Szulczewski, Patryk Urbańczyk) i ZSMEIE III (Jędrzej Ciecióra, Gilbert Orłowski), rozwiązywały zadania na robotach ASTORINO, a trzeci zespół ZSMEIE IV (Marcel Matella, Adam Pokojski) na robocie Yaskawa. Zadania finałowe były na wysokim poziomie, a kryteria oceniania obejmowały nie tylko poradzenie sobie z problemem, ale również sposób jego rozwiązania. Możliwość konkurowania z najlepszymi uczniami (klas I – IV) kierunku Technik Robotyk w Polsce było wspaniałym doświadczeniem dla naszych Finalistów. Wspaniale odnaleźli się w tej roli i godnie reprezentowali naszą szkołę na tej ogólnopolskiej imprezie.
Ostatecznie w rywalizacji YASKAWA zajęliśmy 4 miejsce, natomiast w rywalizacji ASTORINO miejsca 5 i 6. Przez organizatorów zostaliśmy nagrodzeni za nasze umiejętności, zaangażowanie i rywalizację dyplomami, upominkami i możliwością odbycia kolejnych, profesjonalnych szkoleń prowadzonych przez przedstawicieli producentów robotów przemysłowych (tj. KAWASAKI, YASKAWA, KUKA).
Gratulujemy naszym Uczniom i serdecznie dziękujemy za umożliwienie im uczestnictwa w tym wydarzeniu Stowarzyszeniu Przyjaciół Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, Radzie Rodziców oraz Firmie INTEGRATOR RHC z Torunia za przygotowanie naszego zespołu startującego na stanowisku z robotem przemysłowym YASKAWA.