Nowa współpraca i narzędzia dydaktyczne dla uczniów ZSMEiE

Z początkiem roku szkolnego 2023/2024 poszerzyliśmy grono naszych zacnych Przyjaciół  o kolejną toruńską firmę. 1 września 2023 r. Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu podpisał umowę o współpracy z Centrum Foli ZETFOL w Toruniu. Celem zawartej umowy jest umożliwienie odbywania praktyk i staży w firmie ZETFOL oraz przekazanie szkole maszyn, urządzeń i narzędzi przez firmę.

W ramach zawartej umowy 1 grudnia 2023 r. gościliśmy delegację firmy ZETFOL – Panią Jolantę Kopaczewską Pana Mateusza Rydel, która przekazała na ręce Dyrektora Szkoły – Pani Małgorzaty Łopatko zakupiony do pracowni fizyki sprzęt:

  • Generator van de Graffa
  • Komplet do doświadczeń z próżnią z pompą elektryczną z wakuometrem
  • Równia pochyła do doświadczeń z tarciem – zestaw
  • Cewki indukcyjne
  • Stolik Ampere’a
  • Przewodniki równoległe

 

W czasie spotkania omówione zostały szczegółowe warunki współpracy. Goście zostali także zaproszeni na pokazowe zajęcia fizyki w pracowni fizycznej przygotowane przez klasę 3 D – technik mechatronik, gdzie mogli zapoznać się ze zjawiskiem fali z wykorzystaniem pomocy dydaktycznych oraz instrumentów muzycznych (m.in. gitary, ukulele, trąbki, bębenka) oraz ludzkiego głosu. Następnie zwiedzili sale w budynku głównym szkoły oraz budynku pracowni specjalistycznych.