Finał ogólnopolski zawodów „Z SKS-u do AZS-u”

Wygraną o włos, a raczej o punkt, zakończyła się kolejna edycja zawodów Z SKS-u do AZS-u. Reprezentanci Lublina triumfowali w niej już po raz dziewiąty z rzędu. Blisko przerwania panowania tej dynastii byli koledzy i koleżanki z Torunia.

Finałowe zawody z SKS-u do AZS-u, skierowane do uczniów szkół średnich, zgromadziły blisko 370 uczestników. Do Warszawy przyjechali najlepsi z najlepszych, którzy wcześniej musieli przejść przez regionalne eliminacje rozgrywane w pięciu miastach. W dniach 2 i 3 grudnia w pięciu halach toczyła się zacięta walka o każdy punkt, każdego gola oraz seta. Nie mniej ważna była też dobra zabawa i atmosfera fair-play.
W reprezentacji Torunia wystąpiło trzech uczniów naszej szkoły: Tomasz Dziurlikowski IV dp – ergometry, Radek Wypij 4 p – tenis stołowy. Ogromnym sukcesem zakończył się występ Michała Dereszewskiego z II fh, który w turnieju tenisa stołowego osiągnął ogromny sukces zajmując drugie miejsce. W finale uległ o dwa lata starszemu reprezentantowi Lublina.