Zielony Tydzień w Bibliotece

W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w dniach 24-28 października biblioteka zaprasza na Zielony Tydzień, który poświęcony będzie kulturze Irlandii. W zielonym otoczeniu, będzie można poczytać książki z literatury irlandzkiej oraz posłuchać tradycyjnej oraz współczesnej muzyki tego kraju.

Impreza jest efektem realizacji przez szkołę programu w ramach Erasmus+ i mobilności nauczycieli do różnych krajów Unii Europejskiej, w tym Irlandii.

 

W ramach Zielonego Tygodnia we wtorek, 25 października, odbędzie się Dzień Irlandzki, czyli spotkanie w świetlicy, w trakcie którego uczniowie przedstawią historię i kulturę Irlandii oraz przeprowadzą szybki quiz wśród uczestników. Wisienką na torcie będzie występ szkolnego zespołu muzycznego, który zagra utwory popularnych kapel z Zielonej Wyspy: One U2 oraz Zombie The Cranberries.

Zapraszam do porozmawiania o Irlandii.