Początek praktyk w zakładach BOSCH miał miejsce w 2007 r.

Praktyki w zakładach BOSH - 2010 / 2011: Zakończenie praktyk i wręczenie międzynarodowych certyfikatówZajęcia praktyczne: Po wykonaniu projektu szliśmy do specjalnego pomieszczenia bogato wyposażonego i przygotowanego specjalnie pod względem nauki pneumatyki by przetestować swoje projekty i poprawić błędy. Zdjęcia potwierdzają bardzo dobre wyposażenie oraz niesamowity porządek co u Niemców jest podstawą.


Niemcy to bardzo przepisowy naród, który bardzo trzyma się godzin pracy i czasu przerw tak więc przez całe praktyki każdy dzień przebiegał według chronologii:


8:00 .. 8:45 - nauka w tym i część teoretyczna i praktyczna (pierwszego dnia tylko dodatkowo powitanie)
8:45 .. 900 - przerwa śniadaniowa
9:00 .. 11:45 - tak jak od rana do przerwy
11:45 .. 12:30 - przerwa obiadowa
12:30 .. 1530 - tak samo jak od rana do przerwy (z tym, że zdarzały się w tym czasie wycieczki po zakładzie, nauka polskiego lub ostatniego dnia egzamin oraz pożegnanie).


Zwiedzanie: Jak wyżej napisałem zdarzały się wycieczki po zakładzie gdzie opowiadano nam o wytwarzaniu sprężonego powietrza oraz budowie całego systemu zasilającego zakład sprężonym powietrzem oraz wodą a także oprowadzono nas wzdłuż taśmy produkcyjnej systemów takich jak ABS i ESP.


Przewodnik najpierw wszystko opowiedział na schemacie. Gdy wchodzi się do pomieszczeń gdzie produkowane są systemy ABS i ESP bardzo ważna jest tam czystość, dlatego wchodziliśmy w specjalnych strojach. Zdjęć z tamtego zwiedzania nie ma gdyż był już całkowity zakaz fotografowania.


Zakończenie: Wszyscy zdaliśmy znakomicie egzamin kończący i otrzymaliśmy upragnione międzynarodowe certyfikaty ukończenia kursu.Sprawozdanie opracowane przez uczestników praktyk:
Adriana Laskowskiego i Kamila Wieczyńskiego z klasy 3i

Współpraca BOSCH - ZSMEiE w okresie od lutego 2008 do 2011
Sprawozdanie ze odbytych praktyk
Zajrzyj również TUTAJ

Opracowali:
Tekst i Zdjęcia: Adrian Laskowski Kamil Wieczyński (kl. 3i)
Opiekun: Dorota Zaklikowska
WWW: ©MVS