ZSMEiE w Toruniu

Strona główna   -    Email
  Poprawki | Przedmioty | Zadania | Klasówki | Programy | Wycieczki | Archiwum | O nas | L: 10369  
Strona przedmiotowa elektrycznych przedmiotów zawodowych  
 
Wybór
Strona główna
2011 / 2012
2010 / 2011
2007 / 2008
2006 / 2007
2005 / 2006
2004 / 2005
2003 / 2004
2002 / 2003
2001 / 2002
2000 / 2001
 
 
Wycieczki zawodowe

Rok szkolny 2006 / 2007 - wycieczki zawodowe

27 września 2006 r. - ROZDZIELNIA NAPOWIETRZNA i LINIE NAPOWIETRZNE - GÓRSK:

Organizator: mgr inż. Michał Strom
Klasa : 4h - energoelektronika

Wycieczki zawodowe są jednym z punktów programu nauczania w zawodzie technika. Tak więc technik elektryk, zanim nim zostanie, musi się wiele nauczyć w swoim zawodzie. Najlepszym sposobem, aby utrwalić wiedzę, jest coś zobaczyć, dotknąć ... O nie, dotknąć w tym przypadku nie można, bo nie byłoby kogo uczyć. Tym razem wszystkie urządzenia były pod napięciem 15 kV lub 110 kV, więc pozostało tylko popatrzeć.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od pokonania trasy do Portu Drzewnego autobusem linii 18. Resztę trasy musieliśmy pokonać pieszo. Pogoda była wspaniała na taką wędrówkę, więc wszyscy byliśmy zadowoleni.
4h
Przd rozdzielnią
4h
W pobliżu linii WN

Pierwszym etapem wycieczki było zapoznanie się z budową i działaniem stacji rozdzielczej napowietrznej. Jak widać, oglądaliśmy ją zza płotu.
Zapoznaliśmy się również z budową różnych linii napowie-trznych, które były po drodze. Największe wrażenie zrobiły jednak konstrukcje wsporcze linii przecinającej Wisłę. 110 m to jest coś!
W drogę powrotną udaliśmy się przez wieś Stary Toruń w okolice Portu Drzewnego, skąd 18-tką wróciliśmy do Torunia.
Ostatnim etapem wyprawy będzie omówienie teoretyczne wszystkich obejrzanych urządzeń na zajęciach elektroenergetyki. Dopiero na lekcjach będzie można wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie pytania. Na tak krótkiej wyprawie po prostu nie było tyle czasu.

28 listopada 2006 r. - ELEKTROWNIA WODNA WE WŁOCŁAWKU:

Organizator: mgr inż. Mieczysław Matysiak
Opiekunowie: Maciej Zawacki, Mieczysław Matysiak
Klasa : 4h - energoelektronika

Dnia 28 listopada 2006 r. odbyła się kolejna wycieczka zawodowa. Tym razem udaliśmy się pod opieką mgr inż. Mieczysława Matysiaka i dyr. Zawackiego do elektrowni wodnej we Włocławku.4h
Wirnik turbiny wodnej
4h
Uczestnicy wycieczki

Po zwiedzeniu elektrowni, tradycyjnie udaliśmy się do miejsca, gdzie zginął męczeńską śmiercią ksiądz Jerzy Popiełuszko.

6 grudnia 2006 r. - ZAKŁADY URZĄDZEŃ OKRĘTOWYCH - TOWIMOR:

Organizator: mgr inż. Michał Strom
Klasa : 4h - energoelektronika

Kolejna wycieczka zawodowa odbyła się 6 grudnia 2006 r. Tym razem udaliśmy się do Zakładów Urządzeń Okrętowych TOWIMOR przy ulicy Starotoruńskiej w pobliżu Portu Drzewnego. Głównym celem było zapoznanie się z charakterem pracy w tym zakładzie oraz możliwościami zatrudnienia po ukończeniu szkoły.
4h
Przy bramie wejściowej
4h
Biurowiec TOWIMOR-u

Na wstępie zostaliśmy zaproszeni do zakłądowej świetlicy, gdzie obejrzeliśmy film na temat zwiedzanego zakładu pracy. Tutaj również zostaliśmy zapoznani z możliwościami zatrudnienia.
Po uzyskaniu wyczerpujących odpowiedzi na nasze pytania, zwiedziliśmy zakład zapoznając się z jego produkcją. Po zwiedzeniu wszystkich działów dotarliśmy do bramy wyjściowej skąd udaliśmy się w drogę powrotną do Torunia.

21 lutego 2007 r. - Toruńska Energetyka CERGIA (EC - Grębocin):

Organizator: mgr inż. Michał Strom
Klasa : 4h - energoelektronika

Kolejna ycieczka zawodowa odbyła się 21 lutego 2007 r. Tym razem klasa IV h odwiedziła Elektrociepłownię w Grębocinie wchodzącą w skład spółki Toruńska Energetyka CERGIA.
4h
Początek trasy
4h
Droga do kotła

Jako przyszli elektrycy, uczniowie zapoznali się z procesem wytwarzania energi cieplnej i w mniejszym stopniu, energii elektrycznej. Na terenie ciepłowni znajduje się bardzo dużo urządzeń elektrycznych, więc dla wszystkich, zapoznanie się z pracą tych urządzeń, było napewno bardzo ciekawe.
4h
Centrum sterowania
4h
Klasa IVh przed głównym wejściem

 
 
Poprawki | Przedmioty | Zadania | Klasówki | Programy | Wycieczki | Archiwum | O nas |
Copyright 2010 - MVS          Powrót do strony ZSMEiE      FinerDesign