GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2016 / 2017

  


Wstecz      Dalej

Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu


Zwiedzanie Muzeum Zabawek i Bajek w Toruniu
Czwartkowe spotkania z kulturą, to cykl wycieczek do ciekawych miejsc w naszym mieście, wyjścia do kina, teatru oraz spotkania z ciekawymi ludźmi.
W ramach tego cyklu grupa młodzieży internackiej pod opieką wychowawczyni Jolanty Dziętary zwiedzała Muzeum Zabawek i Bajek, które mieści się w starej kamienicy przy ulicy Św. Ducha w Toruniu. To wyjątkowe miejsce zostało otwarte w 2013 r. i mieści około tysiąca eksponatów – niektóre liczą sobie nawet 200 lat i pochodzą z różnych stron świata.

Młodzież miała okazję poznać historię poszczególnych zabawek m. in lalek, pluszowego misia, kolejek, zabawek edukacyjnych, klocków oraz zapoznać się z wyglądem i działaniem zabawek od XIX w. po czasy PRL-u. Dla mnie osobiście była to podróż sentymentalna do czasów dzieciństwa a dla młodzieży okazja by poznać zabawki jakimi bawili się ich rodzice i dziadkowie. Niewątpliwą atrakcją była możliwość dotykania eksponatów, sprawdzenie działania kolejek elektrycznych, nakręcanych zabawek, wszelkiego rodzaju układanek itp.
Po muzeum oprowadzała nas właścicielka kolekcji Pani Katarzyna Wesołowska – Karasiewicz, która z pasją i ogromnym zaangażowaniem opowiedziała nam piękną historię tego magicznego miejsca.
Tekst: Jolanta Dziętara
Zdjęcia: Internat ZSMEiE
Opracowanie WWW: MVS