GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2016 / 2017

  


Wstecz      Dalej

Podsumowanie Ligi Młodych Szaradzistów

Podsumowanie Ligi Młodych Szaradzistów

W dniu 9 marca 2017 r. w internacie ZSMEiE odbyło się spotkanie podsumowujące XIV edycję Ligi Młodych Szaradzistów, turnieju organizowanego przez Sekcję Kultury MRI i Koło Szaradziarskie pod opieką wychowawczyni Jolanty Dziętary. Od listopada 2016 r. do lutego 2017r. odbyło się 10 dwu i trzy zadaniowych rund, w których łącznie wzięło udział 22 wychowanków.

Co tydzień uczestnicy turnieju rozwiązywali zadania przygotowane przez Pana Grzegorza Gurzyńskiego oraz Jolantę Dziętarę. Co poniedziałek wśród uczestników poprzedniej rundy turnieju, losowana była nagroda tygodnia. Uczestnicy LMS włożyli wiele wysiłku w rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności w ten sposób mogli również poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin naukowych oraz w ciekawy sposób spędzić wolny czas.
W tegorocznej edycji pierwsze miejsce a zarazem tytuł Mistrza Ligi po raz drugi zdobyła Anna Reśkiewicz, uzyskując (638 pkt.). Drugie miejsce zdobyła Ewa Dądelewska uzyskując tylko jeden punkt mniej (637pkt.). Trzecie miejsce przypadło w udziale Aleksandrowi Cieślińskiemu, który zdobył (558 pkt.). Już tradycyjnie, sponsorem nagród był o. Wojciech Wilgowicz oraz dwutygodnik "Rozrywka".
Tekst: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: mgr Jolanta Dziętara
Opracowanie WWW: MVS