GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2015 / 2016

  


Wstecz      Dalej

Toruńskie walentynki na stronie internetowej ROZRYWKI18 lutego w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu odbyły się "Walentynki szaradziarskie", przygotowane przez młodzież z koła szaradziarskiego wraz z jego opiekunką i wychowawczynią Jolantą Dziętarą oraz Klub Szaradzistów "Labirynt".
Po raz trzeci na zaproszenie młodych szaradzistów z internatu ZSMEiE w imprezie wzięli udział ich koleżanki i koledzy z Internatu Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu. Przed rozgrywką zespołową wszyscy uczestnicy turnieju rozwiązywali indywidualnie krzyżówkę "Na dobry początek", do której należało wpisać imiona postaci znanych z literatury i telewizji, odczytując hasło "walentynki". Najszybciej z zadaniem poradziła sobie Kinga Porębska (Internat GiLA).
Turniej główny dla 2-osobowych drużyn składał się z dwóch kilkuzadaniowych rund, w których młodzież rozwiązywała różnorodne krzyżówki i drobne formy wierszowane (anagramy, palindromy, homonimy). Spośród 18 zespołów z zadaniami najlepiej poradzili sobie Kinga Porębska i Adrian Szymański z Internatu GiLA, zdobywając 83 pkt (na 85 możliwych). Drugie miejsce zajęli Agnieszka Szałach i Paweł Płomiński (79 pkt, Internat ZSMEiE), a trzecie – Ewa Krajenta i Jakub Wojciechowski (76 pkt, Internat GiLA). Zwycięskie pary uhonorowano nagrodami rzeczowymi. Jury przewodniczyła kierownik Internatu ZSMEiE Katarzyna Rosińska, a zadnia turniejowe przygotował i imprezę poprowadził Grzegorz Gurzyński z KS "Labirynt". (gg)

http://www.rozrywka.waw.pl/torunskie-walentynki
Artykuł z nr 8 ROZRYWKI z 17.04.2016 r.
Strona 38 z nr 8 ROZRYWKI z 17.04.2016 r.

Opracowanie: mgr Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS