GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2015 / 2016

  


Wstecz      Dalej

Podsumowanie XIII edycji Ligi Młodych Szaradzistów


8 lutego 2016 r. w internacie ZSMEiE odbyło się spotkanie podsumowujące XIII edycję Ligi Młodych Szaradzistów, turnieju organizowanego przez Sekcję Kultury MRI i Koło Szaradziarskie pod opieką wychowawczyni Jolanty Dziętary. Od listopada 2015 r. do lutego 2016 r. odbyło się 10 dwu, trzy i czterozadaniowych rund, w których łącznie wzięło udział 20 wychowanków.
Co tydzień uczestnicy turnieju rozwiązywali część zadań przygotowanych przez Pana Grzegorza Gurzyńskiego oraz Pana Jerzego Marchewkę.
Co poniedziałek wśród uczestników poprzedniej rundy turnieju, losowana była nagroda tygodnia. Uczestnicy LMS włożyli wiele wysiłku w rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności w ten sposób mogli również poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin naukowych oraz w ciekawy sposób spędzić wolny czas. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce a zarazem tytuł Mistrza Ligi zdobyła Anna Reśkiewicz, uzyskując (587 pkt.). Drugie miejsce zdobyła Agata Wyborska uzyskując (578 pkt.). Trzecie miejsce przypadło w udziale Adamowi Kułakowskiemu, który zdobył (514 pkt.). Już tradycyjnie, sponsorem nagród był o. Wojciech Wilgowicz oraz dwutygodnik "Rozrywka" .Nagrodzono wszystkich uczestników konkursu.


Tekst: mgr Jolanta Dziętata
Zdjęcia: Internat ZSMEiE
Opracowanie WWW: ©MVS