GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2015 / 2016

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par na stronie internetowej ROZRYWKIMłodzi szaradziści w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu zainaugurowali działalność szaradziarską w roku szkolnym 2015/16, organizując doroczny Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych.
W poniedziałkowe popołudnie 12 października w internackim klubie 12 zespołów dwuosobowych rozwiązywało zadania diagramowe ułożone przez prowadzącego turniej Grzegorza Gurzyńskiego z Klubu Szaradzistów "Labirynt". W określonym czasie (od 1 do 5 min) rozwiązywano krzyżówkę tautogramową, krzyżówkę lubelską, krzyżówkę z Iksem, pantropę, jolkę, logogryf, kreskówkę, ciągówkę-szyfr. Punktowany był każdy wyraz prawidłowo wpisany do krzyżówki (1 pkt) i dodatkowo rozwiązanie zadania w całości (5 pkt). Zanim jednak młodzi adepci szaradziarstwa przystąpili do rozgrywki zespołowej, indywidualnie rozwiązywali krzyżówkę, w której należało odczytać zaszyfrowane hasło: "Rok otwartej szkoły" (priorytet wyznaczony przez MEN na rok szkolny 2015/16). Z tym zadaniem najszybciej poradziła sobie Anna Blachowska.
Rywalizacja zespołowa do końca była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężyły Ewa Dądelewska i Sylwia Ogrodowska, pokonując 1 punktem Weronikę Satro i Julię Skudlarz. Trzecie miejsce zajęli, uzyskując 3 punkty mniej od zwyciężczyń, Radosław Dybka i Damian Lewandowski. Laureaci otrzymali nagrody, a o miłą atmosferę tej kształcącej zabawy zadbała Jolanta Dziętara – wychowawczyni i opiekunka koła szaradziarskiego w internacie. Kolejna okazja na kontynuowanie przez młodzież przygody z szaradziarstwem już w listopadzie, kiedy to rusza XIII edycja Ligi Młodych Szaradzistów, jak zawsze pod patronatem Labiryntu. (gg)

http://www.rozrywka.waw.pl/krzyzowkowy-turniej-par
Artykuł z nr 24 ROZRYWKI z 29.11.2015 r.
Strona 38 z nr 24 ROZRYWKI z 29.11.2015 r.

Opracowanie: mgr Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS