GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2015 / 2016

  


Wstecz      Dalej

Jesień 18-latków


8 października 2015 r. w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu miała miejsce podniosła uroczystość.
Impreza o charakterze kulturalnym, popularno-naukowym, sportowym i sprawnościowym zgromadziła w sali klubowej internatu 32 uczestników – wychowanki i wychowanków, którzy w ubiegłym roku szkolnym osiągneli wiek dojrzały, czyli ukończyli 18 lat.
Nosiła ona tytuł: "Jesień 18-latków, czyli nasz mini sprawdzian przygotowania do dorosłego życia".
Wydarzenie to ma miejsce w naszej placówce raz na 4 lata i dotyczy grup wychowawczych, którymi opiekuje się mgr Jerzy Konopiński. Po raz drugi do tego swoistego sprawdzianu z dorosłości włączone zostały osiemnastoletnie wychowanki z grupy dziewcząt.Jubilaci zasiedli w gustownie i elegancko przygotowanym, na modłę kawiarnianą, klubie przy stolikah przystrojonych ładną zastawą, bukiecikami kwiatów i świeczkami.
Na początek uroczystości "bohaterom wieczoru" okolicznościowe życzenia złożyli: wicedyrektor ZSMEiE – dr. Maciej Zawacki, kierownik Internatu mgr Katarzyna Rosińska oraz wychwawca grupy – mgr Jerzy Konopiński.
Przedstawiciele honorowanych wychowanków: Sandra Kaszak i Maciej Maćkiewicz zdmuchneli urodzinowe świeczki, podzielili cztery okazałe torty i rozdali je wszystkim uczestnikom imprezy czemu towarzyszyły piosenki "Osiemnaście mieć lat to nie grzech" i "Dozwolone do lat osiemnastu".
Wszyscy bedący w klubie, konsumując słodyczowo-owocowy poczestunek, pijąc kawę i herbatę wysłuchali dedykowanego jubilatom słowno-muzycznego koncertu życzeń, który przygotowała mgr Hanna Żuchowska-Nowicka.
Koncert życzeń zaprezentowali Anna Elwertowska i Sławomir Gołembiewski, którzy również wręczyli przygotowane przez mgr Alicję Barwińską-Chmielewicz i mgr Hannę Żuchowską-Nowicką laurki.
Następnie rozpoczęła się część konkursowa, w trakcie której 18-latkowie musieli wykazać się:
1. umiejętnością oceny adekwatności nazw osób, rzeczy i zjawisk do podanej definicji w konkurencji "Rozwinął mi się intelekt i wiedza" prowadzonej przez mgr Alicję Barwińską-Chmielewicz;
2. umiejętnością równego wbicia gwoździ w deskę po obrysie serca (dziewczęta) i właściwego przyszycia guzikow do materiału (chłopcy) w konkurencji "Domowa naprawa – to dla mnie zabawa", którą prowadziła mgr Jolanta Dziętara;
3. znajomością treści z zakresu zajęć popularno-naukowych z wychowania rodzinnego i seksualnego, rozwiązując tematyczny logogryf w konkurencji "Mam wiedzę o życiu rodzinnym i seksualnym" przygotowany przez mgr. Jerzego Konopińskiego;
4. umiejętnościmi i sprawnościami sportowymi, rzucając lotką do tarczy i piłką do kosza w konkurencji "Moja sprawność i kondycja fizyczna jest na wysokim poziomie", którą poprowadził mgr Janusz Marciszewski;
5. zdolnościami kulinarnymi, przygotowując wymyślone przez siebie potrawy w ramach projektu "Mam umiejętności kulinarnę – nie zginę z głodu nawet na bezludnej wyspie", którym opiekowały się mgr Monika Mikołaczak-Curyło i mgr Karolina Zielińska.
Podsumowania jakości wykonywania poszczególnych konkurencji i degustacji przygotowanych potraw dokonało jury pod przewodnictwem kierownika internatu mgr Katarzyny Rosińskiej, która wraz z wychwawcą grupy i pomysłodawcą imprezy mgr Jerzym Konopińskim, wręczyła jubilatom Certyfikaty „Dojrzałego Wychowanka Internatu ZSMEiE” po uprzednim uznaniu, że wszyscy biorący udział w imprezie 18 latkowie na to zasłużyli.
Wszyscy bawili się doskonale i jest nadzieja, że podobne imprezy będą odbywały się nadal, gdyż inicjatywę tę przejęła już mgr Alicja Barwińska-Chmielewicz.
Tekst opracował: mgr Jerzy Konopiński
Rejestracja fotograficzna: mgr Jolanta Dziętara, Sylwia Madelska
Opracowanie WWW: ©MVS