GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2014 / 2015

  


Wstecz      Dalej

XXI Wielki Turniej Rozrywki



XXI Wielki Turniej Rozrywki


16 kwietnia br. w świetlicy Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, odbył się doroczny Wielki Turniej "ROZRYWKI", przygotowany przez internackie koło szaradziarskie (którym opiekuje się wychowawczyni Jolanta Dziętara) oraz Klub Szaradzistów "Labirynt".
Turniej zapoczątkowany przez Jerzego Marchewkę, przez wiele lat przez niego (do 2005 r.) i przez Grzegorza Gurzyńskiego przygotowywany i prowadzony, w tym roku został rozegrany już po raz dwudziesty pierwszy.
XXI Wielki Turniej "ROZRYWKI" w Internacie ZSMEiE miał, jak zawsze, stosowną oprawę dzięki staraniom Kierownika Internatu Katarzyny Rosińskiej, wychowawczyni Jolanty Dziętary - był słodki poczęstunek i drobne upominki, była wystawka zdjęć z poprzednich edycji Wielkiego Turnieju "Rozrywki". Była też, jak zawsze niezawodna "ROZRYWKA" - honorowy patron Turnieju. Szczególnymi gośćmi byli Redaktor Naczelny "Rozrywki" Stanisław Bisko i Redaktor Małgorzata Rybicka.

  Wyniki XXI Wielkiego Turnieju Rozrywki       zadania KS LABIRYNT       zadania ROZRYWKI

Do współzawodnictwa przystąpiło dziewięć 3-osobowych zespołów - 8 reprezentujących Internat ZSMEiE oraz drużyna reprezentującą Internat Gimnazjum i Liceum Akademickiego.
Tegoroczny Turniej składał się z dwóch części. Pierwsza - to zestaw różnorodnych zadań autorów znanych z łamów "ROZRYWKI" przygotowany przez Red. Małgorzatę Rybicką. Druga - to zadania członków Klubu Szaradzistów "Labirynt". Na rozwiązanie zestawu zadań "Rozrywki" uczestnicy mieli 30 minut. Zdecydowanymi zwycięzcami zostali uczniowie GiLA: Kinga Porębska, Joanna Sokołowska i Adrian Dybowski, uzyskując maksymalny wynik (30 pkt.). Drugie miejsce zdobyły ex aequo dwa zespoły: Sylwia Madelska, Kamil Bojanowski i Piotr Gutowski oraz Anna Elwertowska, Agata Guz i Mateusz Dybka (po 17 pkt.). Trzecie miejsce również ex aequo zdobyli: Łukasz Derenda, Szymon Płomiński i Paweł Rogiewicz oraz Agnieszka Szałach, Dariusz Dziarkowski i Daniel Straub (po 16 pkt.).

Następnie zespoły przystąpiły do rywalizacji w turnieju przygotowanym przez KS "Labirynt". Na początek tej części uczestnicy mieli do rozwiązania indywidualnie szyfrogram. Refleksem i wiedzą wykazała się Joanna Sokołowska (GiLA). Zadania, które rozwiązywały zespoły nawiązywały do przypadającego w czerwcu 70-lecia Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. Każde z 7 zadań (autorstwa członków KS "Labirynt": Grzegorza Gurzyńskiego, Jerzego Marchewki i Sławomira Prusieckiego), należało rozwiązać w określonym czasie (za 5 pkt), w czasie dodanym o 1 minutę (za 3 pkt) lub w czasie dodanym o jeszcze 1 minutę (za 1 pkt).
Zwycięstwo, ale już nie tak zdecydowane, odniosła również drużyna gości z Internatu GiLA w składzie: Kinga Porębska, Joanna Sokołowska i Adrian Dybowski, (31 pkt na 35 możliwych do zdobycia). Drugie miejsce zdobył zespół: Agnieszka Szałach, Dariusz Dziarkowski i Daniel Straub (27 pkt), a trzecie: Wiktor Dudziński, Mateusz Lewicki i Dominik Śleszyński (26 pkt).

Zwycięzców uhonorowano dyplomami i upominkami. Zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez: Redakcję "ROZRYWKI", Kierownika Internatu - Katarzynę Rosińską, Klub Szaradzistów "Labirynt" oraz przyjaciela szaradzistów o.Wojciecha Wilgowicza CSsR.
Jury w składzie: Stanisław Bisko, Małgorzata Rybicka, Katarzyna Rosińska, Jolanta Dziętara, Anna Świercz-Prusiecka, Wojciech Pietruszewski, przewodniczył Sławomir Prusiecki. Imprezę poprowadził Grzegorz Gurzyński.

Dziękujemy "ROZRYWCE": Redaktorowi Naczelnemu - Panu Stanisławowi Bisko, oraz całemu Zespołowi Redakcyjnemu za wieloletnie wspieranie szaradziarstwa młodzieżowego w Internacie ZSMEiE. Dziękujemy za obecność przedstawicieli Redakcji na turnieju, ufundowanie nagród, naszą obecność medialną na stronie internetowej jak i w wydaniu papierowym "ROZRYWKI" (relacje z turniejów młodzieżowych, fotorelacje).

Do zobaczenia za rok.
W imieniu społeczności internackiej ZSMEiE
Grzegorz Gurzyński
Tekst i zdjęcia: Internat ZSMEiE
Opracowanie WWW: MVS