GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2014 / 2015

  


Wstecz      Dalej

Akcja charytatywna na rzecz naszej koleżanki Marty

W dniu 27 lutego 2015 r. w godzinach od 17:00 do 19:00 odbyła się pierwsza charytatywna zbiórka pieniędzy dla Marty. Dwie dziewczyny z internatu: Sylwia Lewandowska i Aneta Leśnik zainicjowały zbiórkę pieniędzy na rzecz naszej ciężko chorej koleżanki, która przez trzy lata była wychowanką naszego internatu. Do specjalnie przygotowanych puszek na akcję, wychowankowie internatu wrzucali dobrowolną kwotę. Tym samym udało nam się zebrać 247,16 zł. Następnym etapem było zorganizowanie balu charytatywno-karnawałowego, w dniu 4 lutego 2015 r., którego głównymi inicjatorami byli: Aneta Leśnik, Paweł Jątczak oraz Jakub Szczutkowski pod kierownictwem Pani Moniki Mikołajczak-Curyło, Pani Jolanty Dziętary oraz Pani Karoliny Zielińskiej.
Impreza nie miałaby miejsca gdyby nie gorące wsparcie i zaangażowanie Pani Kierownik Internatu Katarzyny Rosińskiej. Bilety wstępu były w formie cegiełek o symbolicznej wartości pięciu złotych. Swoją obecnością zaszczycili nas: Mateusz Mendyka - ósmy w Polsce jojarz, który dostał się do "Mam Talent", wokalistka z Internatu Św. Katarzyny w Toruniu, Klaudia Kurdubska.
Społeczność internacka nabyła przedmioty z różnych źródeł, między innymi od zespołu Manchester - płyta z autografami, kostka od Pani Moniki Mikołajczak - Curyło przedmioty własnoręcznie ozdobione techniką decoupage, od Dawida Pagie z Golubia-Dobrzynia - wykonanie portretu.
Wszystkie wyżej wymienione przedmioty zostały wylicytowane na łączną kwotę 427,00 zł. W trakcie trwania imprezy młodzież miała możliwość częstować się słodkościami, owocami i ciepłymi napojami. Po akcji charytatywnej o godz. 20:00 rozpoczął się bal karnawałowy podczas, którego Mateusz Ceglecki zadbał o oprawę muzyczną.
W sumie, dzięki całej akcji udało nam się zebrać kwotę w wysokości 1610,37 zł, która zostanie w całości przekazana Marcie Szklarskiej na Jej rekonwalescencję.
Tekst: Jakub Szczutkowski, Paweł Jątczak
Zdjęcia: Jolanta Dziętara
Opracowanie WWW: MVS