GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2014 / 2015

  


Wstecz      Dalej

Wieczór wróżb Andrzejkowych

27 listopada w Internacie ZSMEiE z okazji zbliżających się Andrzejek odbyło się przedstawienie pt. Magia i czar w andrzejkową noc. Spektakl zawierał krótką gawędę na temat zwyczajów i ludowej tradycji jesiennych wróżb i przepowiedni. Przedstawienie było wprowadzeniem do wieczoru wróżb andrzejkowych, organizowanego przez panią A. Barwińską-Chmielewicz. Spektakl przygotowała pani H. Żuchowska-Nowicka.
Wystąpili wychowankowie internatu: A. Elwertowska, A. Guz, S. Madelska, A. Borowska, P. Daśko, S. Gołembiewski i D. Szczawiński. Po zakończeniu przedstawienia odbył się wieczór wróżb andrzejkowych. Wychowankowie mogli powróżyć sobie, losując kolory lub przepowiednie ukryte pod kubkami, poznawali imię sympatii, przekłuwając serduszka, losowali wróżby przyczepione do cukierków, poznawali swoją przyszłość, przekłuwając balony.
Czarownice wróżyły z kart, kości, daty urodzenia. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyło się przepowiadanie przyszłości z lanego wosku. Przyszłość przepowiadały: Klaudia Chojnacka, Daria Gołębiewska, Justyna Kozłowska, Dominika Lewandowska, Aneta Leśnik, Karolina Metera, Sara Olejniczak, Agata Guz i Ania Elwertowska. Po wróżbach odbyła się dyskoteka andrzejkowa, za którą była odpowiedzialna wychowawczyni Jolanta Dziętara.
Tekst: Alicja Barwińska-Chmielewicz, Hanna Żuchowska-Nowicka
Zdjęcia: J. Dziętara, P. Gutowski, B. Dąbkowski
Opracowanie WWW: MVS