GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2013 / 2104

  


Wstecz      Dalej

Jubileuszowy XX Wielki Turniej ROZRYWKI1 kwietnia w świetlicy internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu odbył się jubileuszowy XX Wielki Turniej „Rozrywki”, przygotowany przez internackie koło szaradziarskie, którym opiekuje się wychowawczyni Jolanta Dziętara i Klub Szaradzistów „Labirynt”. Do współzawodnictwa przystąpiło dziewięć 3-osobowych zespołów, w tym drużyna reprezentująca internat Gimnazjum i Liceum Akademickiego.
W konkursie „Na dobry początek” młodzi szaradziści rozwiązywali indywidualnie krzyżówkę primaaprilisową. Hasło „Ale heca” najszybciej rozszyfrował Michał Banasiak. Co najmniej trzy z pięciu krzyżówek należało rozwiązać w konkursie autorskim Jerzego Marchewki, pomysłodawcy tego trwającego od 20 lat turnieju. W tym konkursie najlepsi byli Kamil Bojanowski, Filip Domagalski i Mateusz Lewicki (internat ZSMEiE). Po indywidualnej rozgrzewce do rywalizacji przystąpiły drużyny. Za rozwiązanie każdego z 13 zadań w określonym czasie zespół otrzymywał 5 pkt, w czasie dłuższym o jedną minutę – 3 pkt, a w czasie dłuższym o kolejną minutę – już tylko 1 pkt. Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna gości w składzie: Michał Banasiak, Grzegorz Kapelak i Adam Zalewski (59 pkt). Drugie miejsce zajął zespół: Michał Chrupek, Arkadiusz Guz i Maciej Maćkiewicz (33), a trzecie – Dariusz Dziarkowski, Agnieszka Karalus i Agnieszka Szałach (26).
Internackie zawody poprowadził Grzegorz Gurzyński, a kierownik internatu Katarzyna Rosińska wspólnie z Jolantą Dziętarą przygotowały wystawę fotograficzną „Krótka historia Wielkiego Turnieju ROZRYWKI. (gg)

http://www.rozrywka.waw.pl/liga-mlodych-0
Artykuł z nr 9 ROZRYWKI z 4.05.2014 r.
Strona 39 z nr 9 ROZRYWKI z 4.05.2014 r.

Zadania na rozgrzewkę, Zadania konkursowe, Zadania p. Marchewki
Prezentacja
Opracowanie: mgr Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS