GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2013 / 2104

  


Wstecz      Dalej

Jubileuszowy XX Wielki Turniej ROZRYWKI
1 kwietnia br. w świetlicy Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, odbył się doroczny Wielki Turniej "ROZRYWKI", przygotowany przez internackie koło szaradziarskie (którym opiekuje się wychowawczyni Jolanta Dziętara) oraz Klub Szaradzistów "Labirynt".
Turniej zapoczątkowany przez Jerzego Marchewkę, przez wiele lat przez niego (do 2005 r.) i przez Grzegorza Gurzyńskiego przygotowywany i prowadzony, w tym roku został rozegrany po raz dwudziesty!
XX-lecie Wielkiego Turnieju "ROZRYWKI" w Internacie ZSMEiE, jak na jubileusz przystało, miał godną oprawę dzięki staraniom Kierownika Internatu Katarzyny Rosińskiej, wychowawczyni Jolanty Dziętary - była retrospektywna wystawa zdjęć Krótka historia Wielkiego Turnieju "Rozrywki", były wspomnienia, podziękowania i upominki. Była też, jak zawsze niezawodna "ROZRYWKA". Szczególnymi gośćmi porcelanowego jubileuszu byli Redaktor Naczelny "Rozrywki" Stanisław Bisko i Redaktor Bohdan Zapasek.

Do współzawodnictwa przystąpiło dziewięć 3-osobowych zespołów. W tym roku młodzież z Internatu ZSMEiE zaprosiła do udziału w Turnieju drużynę reprezentującą Internat Gimnazjum i Liceum Akademickiego.
W konkursie "Na dobry początek" należało indywidualnie rozwiązać krzyżówkę nawiązująca do prima aprilis, przygotowaną przez Grzegorza Gurzyńskiego, w której należało odgadnąć brakujące w tekście piosenki wyrazy ("Słonie na balkonie" - Małe Wu Wu) prawidłowo wpisać do diagramu i odczytać zaszyfrowane hasło. Najszybciej z zadaniem tym poradził sobie Michał Banasiak (internat GiLA) i podał rozwiązanie: "Ale heca".
Jerzy Marchewka - pomysłodawca turnieju, przygotował, przeprowadził i ufundował nagrody książkowe swojego autorstwa w mini konkursie dla zespołów pt. "Dla rozgrzewki - zadania Jerzego Marchewki". Rozwiązać należało co najmniej trzy z pięciu krzyżówek oraz podać hasło końcowe: "20 lat rozrywki z Rozrywką". Zwycięzcami tego konkursu zostali: Kamil Bojanowski, Filip Domagalski i Mateusz Lewicki (internat ZSMEiE).Po tej szaradziarskiej "rozgrzewce" zespoły przystąpiły do rywalizacji w turnieju głównym. Każde z 13 zadań (autorstwa członków KS "Labirynt": Edmunda Kiejdo, Grzegorza Gurzyńskiego, Wojciecha Pietruszewskiego, Sławomira Prusieckiego), należało rozwiązać w określonym czasie (za 5 pkt), w czasie dodanym o 1 minutę (za 3 pkt) lub w czasie dodanym o jeszcze 1 minutę (za 1 pkt).
Zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna gości z Internatu GiLA w składzie: Michał Banasiak, Grzegorz Kapelak i Adam Zalewski (59 pkt). Drugie miejsce zdobył zespół: Michał Chrupek, Arkadiusz Guz i Maciej Maćkiewicz (33 pkt), a trzecie: Dariusz Dziarkowski, Agnieszka Karalus i Agnieszka Szałach (26 pkt).
Zwycięzców uhonorowano dyplomami i upominkami. Zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez: Redakcję "ROZRYWKI", Kierownika Internatu - Katarzynę Rosińską, Klub Szaradzistów "Labirynt".
Jury w składzie: Stanisław Bisko, Bohdan Zapasek, Katarzyna Rosińska, Jolanta Dziętara, Anna Świercz-Prusiecka, przewodniczył Sławomir Prusiecki. Imprezę poprowadził Grzegorz Gurzyński.
XX Wielki Turniej "ROZRYWKI" w Internacie ZSMEiE, który jest co roku kulminacyjnym wydarzeniem podsumowującym całoroczną działalność sekcji młodzieżowej, przeszedł do historii. Jesteśmy wdzięczni ROZRYWCE, najstarszemu i naszym zdaniem, najlepszemu wydawnictwu szaradziarskiemu w Polsce, za te 20 lat patronowania naszemu turniejowi. Osobiście pragniemy podziękować Redaktorom Naczelnym: byłemu - Panu Romanowi Nowoszewskiemu jak i obecnemu - Panu Stanisławowi Bisko, Pani Prezes Zarządu Marii Maślance oraz całemu Zespołowi Redakcyjnemu "ROZRYWKI", za wieloletnie wspieranie szaradziarstwa młodzieżowego w naszym internacie, coroczną obecność przedstawicieli Redakcji na turnieju, fundowanie nagród, naszą obecność medialną na stronie internetowej jak i w wydaniu papierowym "ROZRYWKI" (relacje z turniejów młodzieżowych, fotorelacje). Do zobaczenia za rok? Intelektualna rozrywka z "ROZRYWKĄ" niech trwa - dzięki "ROZRYWCE" i ... "ROZRYWKO" dzięki!

W imieniu społeczności internackiej ZSMEiE
Grzegorz Gurzyński


Zdjęcia: Jolanta Dziętara, Nicola Zalewska
Tekst: Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS