GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2013 / 2104

  


Wstecz      Dalej

Spotkanie podsumowujące XI edycję Ligi Młodych Szaradzistów
4 marca 2014 r. w internacie odbyło się spotkanie podsumowujące X I edycję Ligi Młodych Szaradzistów, turnieju organizowanego przez Sekcję Kultury MRI i Koło Szaradziarskie (pod opieką wychowawcy Jolanty Dziętara).
Od października 2013 r. do końca lutego 2014r. odbyło się 10 trzy i czterozadaniowych rund, w których łącznie wzięło udział 23 wychowanków.


Co tydzień uczestnicy turnieju rozwiązywali zadania przygotowane przez Pana Grzegorza Gurzyńskiego, który zadbał o różnorodność i złożoność form szaradziarskich( od kalamburów, palindromów, homonimów, anagramów, logogryfów po różnorakie zadania diagramowe.
Co poniedziałek wśród uczestników poprzedniej rundy turnieju, losowana była nagroda tygodnia. Uczestnicy LMS włożyli wiele wysiłku w rozwiązywanie zadań o różnym stopniu trudności w ten sposób mogli również poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin naukowych.
W tegorocznej edycji pierwsze miejsce a zarazem tytuł Mistrza Ligi zdobyła Weronika Waśkiewicz, uczennica V III LO uzyskując (881 pkt.).


Drugie miejsce zdobyła Patrycja Gawrońska uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych uzyskując (724 pkt.). Trzecie miejsce przypadło w udziale Karolinie Szpejnowskiej także uczennicy Zespołu Szkół Ekonomicznych, która zdobyła (624 pkt.).
Sponsorem nagród był o. Wojciech Wilgowicz, Klub Szaradzistów ,,Labirynt '', natomiast o słodki poczęstunek zadbała Pani Kierownik Internatu Katarzyna Rosińska. Nagrodzono wszystkich uczestników konkursu. Dodatkowo Pan Grzegorz Gurzyński ufundował statuetkę "Oskara" dla Mistrza Ligi.Wybór zdjęć i tekst: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: Nicola Zalewska
Opracowanie WWW: MVS