GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2013 / 2104

  


Wstecz      Dalej

Walentynki poetycko-szaradziarskie w ROZRYWCEWychowankowie Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu, działający kole szaradziarskim (opiekunka: Jolanta Dziętara), oraz Klub Szaradzistów „Labirynt” zorganizowali 20 lutego „Walentynki szaradziarskie”. W imprezie po raz pierwszy startowali także ich koleżanki i koledzy z toruńskiego Internatu Gimnazjum i Liceum Akademickiego. Zmagania zespołowe poprzedził minikonkurs, w którym należało rozwiązać krzyżówkę w kształcie serca. Wiedzą i refleksem wykazała się Aleksandra Figas.
Turniej główny składał się z dwóch 5-zadaniowych rund. Młodzież rozwiązywała krzyżówki i drobne formy wierszowane (anagramy, homonimy). Spośród 15 zespołów najlepiej wypadła para Marta Molińska i Jakub Wojciechowski. Drugie miejsce zajęli Aleksandra Figas i Michał Barszczewski (obie pary z GiLA), a trzecie – para gospodarzy Agnieszka Szałach i Dariusz Dziarkowski.
W przerwach Jerzy Marchewka zaprezentował limeryki tematycznie związane z walentynkami oraz przeprowadził konkurs „Tak – Nie”, w którym pary odpowiadały na pytania, np.: Czy Julia z najsłynniejszej pary kochanków z Werony pochodziła z rodu Montekich? Czy Marysieńka, żona króla Jana III Sobieskiego, była Francuzką? Czy Laura z Filonem spotkali się pod klonem? Czy Ksantypa, żona Sokratesa, otruła go cykutą? Czy syn Kleopatry i Juliusza Cezara miał na imię Cezary? Konkurs wygrała para Weronika Waśkiewicz i Mariusz Pokojski (ZSMEiE).

Zadnia turniejowe przygotował i imprezę poprowadził Grzegorz Gurzyński. (gg)

http://www.rozrywka.waw.pl/walentynki-szaradziarskie
Strona 38 z nr 7 ROZRYWKI z 6.04.2014 r.
Artykuł z nr 7 ROZRYWKI z 6.04.2014 r.
Prezentacja

Opracowanie: mgr Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS