GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2013 / 2104

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych

29 października 2013 r. odbył się Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych, który jak co roku inauguruje działalność szaradziarską w Internacie ZSMEiE. Organizacją Turnieju zajęła się młodzież z koła szaradziarskiego pod opieką Pani Jolanty Dziętary. W Jury pracowały: Patrycja Gawrońska, Weronika Waśkiewicz oraz nasz gość Pan dr Jerzy Marchewka. Turniej merytorycznie przygotował przedstawiciel Klubu Szaradzistów "Labirynt" Pan Grzegorz Gurzyński, który również imprezę poprowadził. Nad nagłośnieniem czuwał Mateusz Ceglecki. Roznoszeniem i zbieraniem zadań zajmowały się Karolina Szpejnowska oraz Weronika Lesińska.
Na starcie stanęło 15 dwuosobowych zespołów, które rozwiązywały w określonym czasie (od 1 do 5 minut) zadania diagramowe m. in. logogryf, układanka, pantropa, kreskówka, ciągówka szyfr oraz krzyżówki.
Przed rozgrywkami zespołowymi zawodnicy przystąpili do rozgrywki indywidualnej - uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę autorstwa Grzegorza Gurzyńskiego, w której należało odczytać zaszyfrowane rozwiązanie - przesłanie MEN na rok szkolny 2013/2014.
Z zadaniem tym najszybciej poradziła sobie Martyna Krawczyk, która otrzymał nagrodę indywidualną. Ostatecznie zwycięstwo zespołowe odniosła drużyna w składzie: Joanna Wilińska oraz Martyna Krawczyk, drugie miejsce przypadło w udziale : Justynie Kamińskiej i Aleksandrze Krawczyk, natomiast trzecie miejsce zajęli: Mateusz Lewicki oraz Paweł Rogiewicz. Jednym z fundatorów nagród jak co roku był przyjaciel szaradzistów o. Wojciech Wilgowicz.
Wybór zdjęć i tekst: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: Nicola Zalewska
Opracowanie WWW: MVS