GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2013 / 2104

  


Wstecz      Dalej

Zajęcia warsztatowe - "Nie - dziękuję, nie ćpam, nie jaram, nie tankuję"

Jeśli myślisz, że zajęcia z profilaktyki są nudne to znaczy, że nie było Cię na spotkaniu profilaktyczno-integracyjnym w Internacie ZSMEiE!

Pod hasłem "Nie - dziękuję, nie ćpam, nie jaram, nie tankuję" w dniu 17 października b.r. odbyły się zajęcia warsztatowe mające na celu integrację młodzieży, rozwijanie asertywności oraz pogłębianie właściwych postaw społecznych.
Uczestnicy spotkania otrzymali mapki placówki z zaznaczonymi dziesięcioma stanowiskami. Ich zadanie polegało na wykonaniu poszczególnych zadań według kluczy znajdujących się na ich odwrocie. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Policji Miejskiej w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii -Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podinsp. Stanisław Mikołajczak, sierż. Justyna Oleszczak oraz Katarzyna Gross-Szumańska, którzy objęli naszą imprezę Honorowym Patronatem.
Uczestniczy tworzyli drzewo z liści z odciskami własnych dłoni, rozwiązywali rebusy, sprawdzali swoje umiejętności z udzielania pierwszej pomocy. Wytężali umysły rozwiązując test wiadomości z konsekwencji prawnych dotyczących środków odurzających jak również bawili się w kalambury. Grali w lotki, dzięki czemu udało odkryć się kilka skrytych talentów. Uchyliliśmy rąbka własnych przekonań i poglądów. Pozwoliliśmy na odkrycie tego co w życiu cenimy najbardziej i dzięki czemu każdego dnia się uśmiechamy. Wszystko to odbywało się w duchu haseł prozdrowotnych oraz przy degustacji najsmaczniejszych (bo polskich) warzyw i owoców!
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami, koszulkami oraz kubeczkami, które specjalnie na tę okazję zostały zasponsorowane przez naszych przyjaciół.
Wszelkie materiały biurowe niezbędne do zrealizowania opisanego spotkania otrzymaliśmy od Hurtowni Papierniczej BIURO PLUS s.c. Janowscy.

Za pomoc w organizacji i przygotowaniach dziękujemy serdecznie wszystkim wychowankom oraz wychowawcom.

Organizatorki imprezy:
Alicja Barwińska-Chmielewicz
Monika Mikołajczak-Curyło

Wybór zdjęć i tekst: mgr Monika Mikołajczak-Curyło
Zdjęcia: Radosław Curyło
Opracowanie WWW: MVS