GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2012 / 2013

  


Wstecz      Dalej

Walentynki Poetycko - Szaradziarskie


Walentynki Poetycko - Szaradziarskie
Jak co roku młodzież naszego internatu wniosła swój wkład w obchody Dnia Zakochanych. 18 lutego 2013r. w klubie internatu odbyły się walentynki poetycko-szaradziarskie z udziałem szesnastu par wychowanków oraz zaproszonych gości. O kawiarnianą scenerię imprezy zadbał organizator, czyli Sekcja Naukowa wraz ze swoim opiekunem Panem Jerzym Konopińskim. Od strony szaradziarskiej w przebieg imprezy zaangażowała się Sekcja Kultury, której opiekunem jest Pani Jolanta Dziętara. Autorem zadań szaradziarskich był Pan Grzegorz Gurzyński, który z wielkim profesjonalizmem gościnnie poprowadził część szaradziarską. Przy każdym stoliku siedziały dwie pary by przy słodkim poczęstunku z romantyczną muzyką w tle rozwiązywać okolicznościowe zadania szaradziarskie oraz posłuchać dedykowanej sobie poezji miłosnej prezentowanej przez Żanetę Wilgorską, Małgorzatę Ziemkiewicz oraz Pawła Jątczaka.
Każdy wiersz dedykowany był konkretnej parze. Dedykacje przeplatane były nastrojowymi piosenkami prezentowanymi przez Mateusza Cegleckiego.
Na początek zmagań intelektualnych należało rozwiązać indywidualnie ciągówkę - szyfr, najszybciej wiedzą i refleksem wykazała się Weronika Waśkiewicz, która otrzymała za poprawne rozwiązanie nagrodę indywidualną.
W dalszej części szesnaście par zmagało się z zadaniami szaradziarskimi (dwie rundy cztero zadaniowe), wśród których znalazły się m. in. ciągokrzyżówki, anagramy, logogryfy. Tabelę wyników prowadził Jacek Rumiński.
Ostatecznie rozgrywki szaradziarskie zwyciężyli zajmując kolejne miejsca: pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie pary: Weronika Waśkiewicz i Mariusz Pokojski ( 66pkt.) oraz Marta Rozynek i Sebastian Chmielewski (66 pkt.), natomiast trzecie miejsce przypadło w udziale Katarzynie Kończalskiej i Kamilowi Gręźlikowskiemu (65 pkt.).
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Panią Kierownik Internatu Katarzynę Rosińską oraz Klub Szaradzistów "Labirynt". Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy w podziękowaniu za udział i miłą zabawę otrzymali walentynkowe serduszka.
Wybór zdjęć i tekst: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: Marta Szklarska, Jolanta Dziętara
Opracowanie WWW: MVS