GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2012 / 2013

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy turniej par dla wychowanków klas pierwszych

16 października 2012 r. odbył się Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych, który jak co roku inauguruje działalność szaradziarską w Internacie ZSMEiE. Organizacją Turnieju zajęła się młodzież z koła szaradziarskiego pod opieką Pani Jolanty Dziętary. W Jury pracowały : Marta Rozynek ,Klaudia Lewandowska , Jolanta Dziętara oraz nasz gość Pan dr Jerzy Marchewka. Turniej merytorycznie przygotował przedstawiciel Klubu Szaradzistów "Labirynt" Pan Grzegorz Gurzyński, który również imprezę poprowadził. Nad nagłośnieniem czuwał Michał Czarnecki. Roznoszeniem i zbieraniem zadań zajmowała się Agnieszka Pakuła.
Na starcie stanęło 13 dwuosobowych zespołów, które rozwiązywały w określonym czasie (od 1 do 5 minut) zadania diagramowe m. in. logogryf, szyfrogram, krzyżówki: panoramiczną i magiczną , piramidkę, alfabetkę, szaradkę anagramową, syntezę krzyżówki, krzyżówkę z Y marem.
Przed rozgrywkami zespołowymi zawodnicy przystąpili do rozgrywki indywidualnej - uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę autorstwa Grzegorza Gurzyńskiego, w której należało odczytać zaszyfrowane rozwiązanie - przesłanie MEN na rok szkolny 2012/2013 ( Rok świadomych, dobrych decyzji i pozytywnego wyboru ).
Z zadaniem tym najszybciej poradził sobie Górski Mateusz, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez o. Wojciecha Wilgowicza. Po dogrywkach o pierwsze i trzecie miejsce ostatecznie zwycięstwo zespołowe odniosła drużyna w składzie: Natalia Reiwer i Maciej Maćkiewicz, drugie miejsce przypadło w udziale Klaudii Żbikowskiej i Andrzejowi Rolka, trzecie miejsce zajęli Dagmara Szczutkowska oraz Mateusz Górski.
Trzy pierwsze zespoły otrzymały nagrody ufundowane także przez o. Wojciecha Wilgowicza, czekolady ufundowała Pani Kierownik Internatu mgr Katarzyna Rosińska.
Wybór zdjęć i tekst: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: mgr Jolanta Dziętara, Marta Szklarska
Opracowanie WWW: MVS