GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2011 / 2012

  


Wstecz      Dalej

Internacki Turniej Kulinarny

Internacki Turniej Kulinarny

Dnia 25 kwietnia 2012 roku w Internacie ZSMEiE pod auspicjami Sekcji Naukowej Młodzieżowej Rady Internatu odbył się Turniej Kulinarny. Były w nim reprezentowane wszystkie grupy wychowawcze. Grupę I reprezentowali: Szymon Gąsiorowski, Adam Falęcikowski, Mateusz Konklewski; grupę II reprezentowali: Sebastian Chmielewski, Mateusz Kajl, Mateusz Porębski, Mariusz Pokojski; grupę III reprezentowali: Adrian Jankowski, Łukasz Łyczak, Marcin Myszka; Grupę IV: Paweł Kalwarski, Krystian Trąba, Mateusz Sosnowski, Grupę V: Katarzyna Kończalska, Klaudia Lewandowska, Marta Rozynek.
Grupy miały za zadanie przygotować danie według wybranego przez siebie przepisu. Przeważały słodkości. Grupy I i II zaprezentowały ciasta a grupa dziewcząt deser czekoladowy. W odróżnieniu od nich maturzyści przyrządzili tortillę z mięsem a grupa III pełen zestaw: kotlety schabowe w płatkach, sałatkę, banany w czekoladzie i pieczone jabłka z nadzieniem w środku. Na koniec każda grupa opowiadała o swojej potrawie. Oprócz tego przedstawiciele poszczególnych grup odpowiadali na pytania z dziedziny kulinarnej.
Zmaganiom towarzyszyły duże emocje. W międzyczasie zaangażowanie uczestników podziwiała publiczność. W końcu po 2,5 godzinach zmagań potrawy były gotowe. Na jury czekało trudne zadanie. Po naradzie zdecydowano, że I miejsce zajęły grupa IV i V a pozostałe grupy II miejsce. Następny Turniej Kulinarny już za rok.
Tekst: mgr Alicja Barwińska-Chmielewicz
Zdjęcia: mgr Zbigniew Ciarkowski
Opracowanie WWW: MVS