GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2011 / 2012

  


Wstecz      Dalej

Dzień Zakochanych - Poetycko-Szaradziarskie Walentynki 2012

Jak co roku młodzież naszego internatu wniosła swój wkład w obchody Dnia Zakochanych. 7 lutego 2012 w klubie internatu odbyły się walentynki poetycko-szaradziarskie z udziałem osiemnastu par wychowanków oraz zaproszonych gości. O kawiarnianą scenerię imprezy zadbał organizator, czyli Sekcja Naukowa wraz ze swoim opiekunem Panem Jerzym Konopińskim. Od strony szaradziarskiej w przebieg imprezy zaangażowała się Sekcja Kultury, której opiekunem jest Pani Jolanta Dziętara. Autorem zadań szaradziarskich był Pan Grzegorz Gurzyński, który z wielkim profesjonalizmem gościnnie poprowadził część szaradziarską.
Następnie Luntkowska Adrianna oraz Tomasz Kaźmierski zaprezentowali tekst "Walentynki - religijne korzenie, świecka obrzędowość".
Szaradziarskie zmagania intelektualne rozpoczęła runda indywidualna - należało rozwiązać Diakrostych . Najszybciej wiedzą i refleksem wykazał się Mateusz Sosnowski, który za poprawne rozwiązanie otrzymał nagrodę niespodziankę.
W dalszej części osiemnaście par zmagało się z zadaniami szaradziarskimi (dwie rundy cztero zadaniowe), wśród których znalazły się: ciągówka szyfr, wykreślanka, anagram, homonim, krzyżówki np. Jolka z iksem. Tabelę wyników prowadził: Adam Drywa oraz Marcin Grünberg.
Część szaradziarska przeplatana była koncertem życzeń. Wybrane wpisy z pamiętników młodzieży czytała Karolina Budzyńska oraz Jędrzej Bojarski, natomiast muzykę stanowiły wideoklipy muzyki młodzieżowej głównie lat 60 i 70.
Ostatecznie rozgrywki szaradziarskie zwyciężyli zajmując kolejne miejsca:
1. Kostrubiec Ewelina i Komorowski Adrian uzyskując 92 punkty;
2. Kończalska Katarzyna i Sosnowski Mateusz uzyskując 90 punktów;
3. Lewandowska Klaudia i Kliniewski Michał uzyskując 78 punktów.
Nagrody dla zwycięzców zostały ufundowane przez Panią Kierownik Internatu Katarzynę Rosińską. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy w podziękowaniu za udział i miłą zabawę otrzymali walentynkowe serduszka.
Tekst oraz wybór zdjęć: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: mgr Zbigniew Ciarkowski
Opracowanie WWW: MVS