GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2011 / 2012

  


Wstecz      Dalej

Konkurs Szaradziarski Szkół Ponadgimnazjalnych w Pyzdrach

5 listopada 2011 r. zespół w składzie: Marta Górnicka, Ewelina Kostrubiec i Małgorzta Ziemkiewicz, reprezentował z sukcesem Internat ZSMEiE na Międzypowiatowym Konkursie Szaradziarskim Szkół Ponadgimnazjalnych w miejscowości Pyzdry (pow. wrzesiński, woj. wielkopolskie) zorganizowanym przez tamtejsze Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego, Klub Szaradzistów "Pyrrus" z Poznania oraz redakcję ogólnopolskiego dwutygodnika szaradziarskiego "ROZRYWKA" z Warszawy.
Zespół pod opieką wychowawczyni internatu Jolanty Dziętara i Grzegorza Gurzyńskiego z toruńskiego Klubu Szaradzistów "Labirynt", po emocjonującej walce zajął drugie miejsce zdobywając puchar Rady Rodziców Gimnazjum im. Kazimierza III Wielkiego w Pyzdrach. Zwyciężyła drużyna Liceum Ogólnokształcącego ze Słupcy.
Niesamowita gościnność gospodarzy, doskonała organizacja, a przy tym wspaniała jesienna pogoda i niewątpliwy sukces Eweliny, Marty i Małgosi składają się na udany wyjazd, który był możliwy dzięki wsparciu Pani Kierownik Internatu.
Wbrew temu, co można było usłyszeć od niektórych opiekunów startujących drużyn o braku zainteresowania ze strony młodzieży tego rodzaju rozrywką, chcielibyśmy zadać kłam takim twierdzeniom, kwitując to krótko: wystarczy chcieć, a chcieć to móc. Działalność koła szaradziarskiego w naszym internacie, corocznie liczny udział młodzieży w Turnieju Par, Lidze Młodych Szaradzistów, Walentynkach Szaradziarskich, Wielkim Turnieju "ROZRYWKI" czy Sztafecie Krzyżówek, świadczy zupełnie o czymś przeciwnym. Zatem wszyscy ci, którym się jeszcze chce - zarówno młodzież jak i organizatorzy oraz wspierający tą działalność sponsorzy, zasługują na słowa uznania i podziękowania. Wielkie dzięki dla niestrudzonej animatorki ruchu szaradziarskiego Pani Małgorzaty Antczak-Kęsy za zaproszenie do urokliwego miasteczka nad Wartą. Było warto!
Relację z konkursu można również obejrzeć na stronie poznańskiego Klubu Szaradzistów "Pyrrus": www.stawik.com/pyrrus.
Tu również znajdują się informacje o konkursie oraz wypowiedź Eweliny Kostrubiec: http://www.tvwielkopolska.pl/index.php/poznan-aktualosci/wrzenia/5178-pyzdry-krzyowkowe-zmagania-uczniow
Zdjęcia: 1..7 Bogdan Kęsy, 8..19 Grzegorz Gurzyński
Tekst: Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS