GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2011 / 2012

  


Wstecz      Dalej

Konkurs wiedzy o Toruniu

Konkurs wiedzy o Toruniu

Jego XVIII już edycja miała miejsce w klubie Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu.
Zorganizowana została przez Sekcję Naukową Młodzieżowej Rady Internatu zgodnie z opracowanym regulaminem, jako drużynowy sprawdzian wiedzy o grodzie Kopernika posiadanej przez wychowanków z klas pierwszych.
Sprawdzał on zarówno wiedzę teoretyczną o historii miasta, jego kulturze, zabytkach, sporcie i gospodarce, jak i umiejętność rozpoznawania szczególnie istotnych i znaczących obiektów architektonicznych.
Osobno, najwyżej punktowaną, sprawnością była umiejętność rysunkowego odwzorowania wylosowanych budowli i pomników.
W tegorocznym konkursie udział wzięło 52 wychowanków pogrupowanych w 11 zespołów.
Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie: Sebastian Chryszczak, Jacek Grabowski, Patryk Kowalski, Jakub Radliński i Marcin Różański.
Drugą lokatę uzyskały dziewczęta: Adrianna Luntkowska, Magdalena Bąk, Małgorzata Ziemkiewicz, oraz chłopacy: Adam Falkowski, Mariusz Grabowski. Trzecie miejsce przypadło w udziale: Ewie Pakule, Darii Klafczyńskiej, Dominice Lewandowskiej, Anecie Leśnik i Izabelli Sobieckiej.
Zwycięskie drużyny otrzymały w nagrodę zegary ścienne, a wszyscy uczestniczy pierniczki, "Katarzynki" w ilości odpowiadającej liczbie uzyskanych przez zespół punktów.
Zmagania pierwszoklasistów oceniało jury składające się z wychowawców: mgr Jolanty Dziętary, mgr Jerzego Konopińskiego, przewodniczącej MRI- Angeliki Bartosiewicz i przewodniczącego SN MRI - Marcina Grünberga pod kierunkiem mgr Katarzyny Rosińskiej - kierowniczki internatu.
Imprezę, której scenariusz i reżyserię przygotował opiekun Sekcji Naukowej MRI - mgr Jerzy Konopiński; prowadzili: Aneta Dams i Adrian Komorowski.
Konkurs poprzedziły:
- Trzy wycieczki po Toruniu oprowadzane przez przewodnika PTTK - mgr Barbarę Jackowską.
- Ekspozycje z cyklu "Ciekawostki o Toruniu" w gablocie SN MRI.
- Pięć "wieczorów z legendami toruńskimi" prezentowanymi przez Annę Kamińską, Adriana Komorowskiego i Kamila Wieczyńskiego.
- Spotkanie popularno-naukowe "Multimedialny spacer po Toruniu" zrealizowane przez dr Jerzego Marchewkę i mgr Jerzego Konopińskiego.
Zdjęcia i Tekst: Internat ZSMEiE
Opracowanie WWW: MVS