GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2011 / 2012

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych

10 października 2011 r. odbył się Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych, który jak co roku inauguruje działalność szaradziarską w Internacie ZSMEiE. Organizacją Turnieju zajęła się młodzież z koła szaradziarskiego pod opieką Pani Jolanty Dziętary. W Jury pracowały Aneta Dams, Klaudia Ciechomska oraz nasz gość Pan dr Jerzy Marchewka.
Na starcie stanęło 14 dwuosobowych zespołów, które zmagały się z zadaniami przygotowanymi przez pana Grzegorza Gurzyńskiego (Klub Szaradzistów "Labirynt").
Zespoły rozwiązywały w określonym czasie (od 1 do 5 minut) zadania diagramowe m. in. logogryf, syntezę, krzyżówki: panoramiczną i magiczną, szyfr, alfabetkę, szaradkę anagramową.
Przed rozgrywkami zespołowymi zawodnicy przystąpili do rozgrywki indywidualnej - uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę autorstwa Grzegorza Gurzyńskiego, w której należało odczytać zaszyfrowane rozwiązanie - przesłanie MEN na rok szkolny 2011/2012 (ROK SZKOŁY Z PASJĄ).
Z zadaniem tym najszybciej poradziła sobie Małgorzata Ziemkiewicz, która otrzymała nagrodę ufundowaną przez Klub Szaradzistów "Labirynt". Zwycięstwo zespołowe odniosła drużyna w składzie: Małgorzata Bąk i Daria Klafczyńska (89 pkt.), drugie miejsce przypadło w udziale Marcie Rozynek i Patrycji Gawrońskiej (84 pkt.), trzecie miejsce zajęły także dziewczyny Luntkowska Małgorzata oraz Ziemkiewicz Małgorzata (82 pkt.)
Trzy pierwsze zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Panią Kierownik internatu Katarzynę Rosińską oraz o. Wojciecha Wilgowicza.
Tekst: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: mgr Zbigniew Ciarkowski
Opracowanie WWW: MVS