GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2010 / 2011

  


Wstecz      Dalej

XVII Wielki Turniej "ROZRYWKI"

W czwartkowe popołudnie 7 kwietnia br. w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, odbył się XVII Wielki Turniej "ROZRYWKI", przygotowany przez internackie koło szaradziarskie (od roku szk. 2010/11 pod opieką wychowawczyni Jolanty Dziętara) oraz Klub Szaradzistów "Labirynt".
Turniej pod patronatem wydawcy szaradziarskich pism - "ROZRYWKI" (m.in. ogólnopolskiego dwutygodnika pod tym samym tytułem), zgromadził na starcie dziewięć 3-osobowych zespołów złożonych z wychowanków Internatu ZSMEiE oraz zespół reprezentujący I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy (pod opieką nauczyciela, szaradzisty Pana Marcina Kołodziejskiego). Wśród zawodników byli uczestnicy i zwycięzcy tegorocznej Ligi Młodych Szaradzistów oraz uczestnicy III Ogólnopolskich Szaradziarskich Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych.
Dzięki uprzejmości i wieloletniej współpracy warszawskiej Redakcji na czele z red. naczelnym Panem Romanem Nowoszewskim, byliśmy zaszczyceni gościć na naszym Turnieju przedstawicieli "ROZRYWKI" - w tym roku byli to red. Małgorzata Rybicka i red. Bohdan Zapasek. Na początek należało indywidualnie rozwiązać Jolkę "Na dobry początek" autorstwa opiekuna drużyny z Brodnicy. Najszybciej z zadaniem poradził sobie i prawidłowo podał hasło Mariusz Kocik.
Po tej szaradziarskiej "rozgrzewce" drużyny przystąpiły do rywalizacji. Każde z 12 zadań przygotowanych przez Grzegorza Gurzyńskiego (zadania z archiwalnych numerów "ROZRYWKI" m.in. autorstwa członków KS "Labirynt" - panów: Andrzeja Bartkowiaka, Jerzego Marchewki, Wojciecha Pietruszewskiego, Sławomira Prusieckiego, Franciszka Zimnego oraz zadań ułożonych przez Grzegorza Gurzyńskiego), należało rozwiązać w określonym czasie (za 5 pkt), w czasie dodanym o 1 minutę (za 3 pkt) lub w czasie dodanym o 2 minuty (za 1 pkt).
Były to m.in.: szyfrogram, biała krzyżówka przestrzenna, synteza, logogryf, krzyżówkowężówka, krzyżówka z iksem, krzyżówka z igrekiem, uzupełnianka, krzyżówka z klanem, krzyżówka lubelska, datalog, krzyżówka-szyfr.
Rywalizacja była zacięta i zwycięska - po raz pierwszy w historii dla drużyny I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy w składzie: Daria Czajkowska, Liliana Halat i Aleksandra Wydzgowska (37 pkt). Drugie miejsce zdobył zespół: Paulina Cieślik, Jarosław Hodor i Weronika Waśkiewicz (27 pkt), a trzecie: Norbert Jankowski, Adrian Komorowski i Paulina Lisewska (25 pkt).
Wszystkie zespoły zostały uhonorowane dyplomami i upominkami. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez: Panią Kierownik Internatu, Klub Szaradzistów "Labirynt" oraz przyjaciela szaradzistów-redemptorystę o.Wojciecha Wilgowicza na co dzień katechetę w ZSMEiE. Patron turnieju - "ROZRYWKA" jak co roku niezwykle hojnie obdarowała nagrodami zwycięzców i uczestników Turnieju.
Turniej wsparli członkowie Klubu Szaradzistów "Labirynt": Jerzy Marchewka, Tadeusz Roszak, Wojciech Pietruszewski (sędzia główny), Anna Świercz-Prusiecka (prowadzenie tabeli wyników), Andrzej Woźnicki.
Udana impreza jest zawsze sumą działań wielu osób. Zatem tym wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uświetnienia XVII Wielkiego Turnieju "ROZRYWKI" w Internacie ZSMEiE należą się słowa uznania i podziękowania
Wybór zdjęć i tekst: GG
Zdjęcia: ZC
Opracowanie WWW: MVS