GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2010 / 2011

  


Wstecz      Dalej

Walentynki poetycko - szaradziarskie

Zgodnie z tradycją, jak co roku młodzież naszego internatu w uroczystym klimacie i dobrym humorze wniosła swój wkład w obchody Dnia Zakochanych. 15 lutego w klubie internatu odbyła się impreza o charakterze kulturalnym i popularno - naukowym "Walentynki Szaradziarskie" . Imprezę tą przygotowały wspólnie Sekcja Kultury MRI (opiekun Pani Jolanta Dziętara) oraz Sekcja Naukowa MRI (opiekun Pan Jerzy Konopiński). Również jak co roku o kawiarnianą scenerię imprezy walentynkowej zadbała Sekcja Naukowa wraz ze swoim Opiekunem.
Na początku Karolina Budzyńska przedstawiła historię i tradycje tego święta związane z postacią św. Walentego. Przy każdym stoliku siedziały dwie pary by przy słodkim poczęstunku z romantyczną muzyką w tle rozwiązywać okolicznościowe zadania szaradziarskie oraz posłuchać dedykowanej sobie poezji miłosnej prezentowanej przez Monikę Lewandowską oraz Janka Zielińskiego.
Każdy wiersz dedykowany był konkretnej parze. Dedykacje przeplatane były nastrojowymi piosenkami prezentowanymi z płyt CD przez Norberta Jankowskiego. W trakcie imprezy Pan Jerzy Konopiński wręczał poszczególnym parom serduszka walentynkowe.
Dwurundowe zmagania szaradziarskie przygotowała Sekcja Kultury. Autorem zadań był Pan Grzegorz Gurzyński, który jak zawsze bardzo chętnie - gościnnie poprowadził część szaradziarską. Na początek zmagań intelektualnych należało rozwiązać indywidualnie ciągówkę - szyfr, której rozwiązaniem był fragment refrenu piosenki śpiewanej przez znanego wykonawcę KASA - "trudno jest napisać o miłości tekst". Najszybciej wiedzą i refleksem wykazała się Paulina Cieślik oraz Żaneta Wilgorska, które otrzymały za poprawne rozwiązania nagrody indywidualne w postaci maskotek, poezji miłosnej oraz puzli.
W dalszej części 18 par zmagało się z zadaniami szaradziarskimi (2 rundy czterozadaniowe), wśród których znalazły się: walentynowa krzyżówka retro, szarada anagramowa, logogryfy i palindromy o tematyce walentynkowej.
Wśród wszystkich uczestników trzy pary otrzymały taką samą ilość punktów po 58, w związku z czym dogrywka wyłoniła kolejność zwycięzców. Ostatecznie pierwsze miejsce zdobyli Ewelina Kostrubiec i Wojtek Rumiński. Drugie miejsce uzyskała Magda Łapczyńska i Kamil Wieczyński. Trzecie miejsce uzyskała Marta Ożóg i Robert Ładniak. Nagrodzone pary otrzymały książki ufundowane przez Panią Kierownik Katarzynę Rosińską. Roznoszeniem i sprawdzaniem zadań zajmowali się Maciej Ciechacki i Adrian Komorowski.
Wybór zdjęć i tekst: mgr Jolanta Dziętara
Zdjęcia: mgr Zbigniew Ciarkowski
Opracowanie WWW: MVS