GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2010 / 2011

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas I Internatu ZSMEiE

7 października br. odbył się Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych, inaugurujący w nowym roku szkolnym działalność szaradziarską w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu.
Turniej zorganizowany przez młodzież z koła szaradziarskiego pod opieką wychowawczyni Jolanty Dziętara, merytorycznie przygotowali członkowie Klubu Szaradzistów "Labirynt" Jerzy Marchewka i Grzegorz Gurzyński, który również imprezę poprowadził.
Na starcie stanęły 22 dwuosobowe zespoły rozwiązując w określonym czasie (od 1 do 5 minut) zadania diagramowe, m.in.: logogryf, syntezę, krzyżówki: panoramiczną, magiczną, szyfr, alfabetkę, a-z. Za każdy wyraz prawidłowo wpisany do krzyżówki można było uzyskać 1 pkt oraz dodatkowo 5 pkt. za rozwiązanie zadania w całości.
Zanim jednak młodzi adepci szaradziarstwa przystąpili do rozgrywki zespołowej, indywidualnie rozwiązywali krzyżówkę autorstwa Grzegorza Gurzyńskiego, w której należało odczytać zaszyfrowane rozwiązanie - przesłanie MEN na r. szk. 2010/11 (załącznik poniżej). Z zadaniem tym najszybciej poradził sobie Jacek Sadowski i otrzymał nagrodę ufundowaną przez kol. z KS "Labirynt".
Zwycięstwo zespołowe odniosła drużyna Weronika Waśkiewicz i Adrian Rapsiewicz (103 pkt.), pokonując 5 punktami Cezarego Nawarskiego i Bartosza Piszczatowskiego. Trzecie miejsce zajęli Jacek Sadowski i Jan Zieliński (86 pkt).
Trzy pierwsze zespoły tej kształcącej intelektualnej potyczki otrzymały nagrody ufundowane przez Kierownika Internatu i prywatnych sponsorów.
Zdjęcia: mgr Zbigniew Ciarkowski
Wybór zdjęć: mgr Jolanta Dziętara
Tekst: mgr Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS