GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2009 / 2010

  


Wstecz      Dalej

XVI Wielki Turniej ROZRYWKI w Internacie ZSMEiE

Wielki Turniej "ROZRYWKI" zapoczątkowany i przez wiele lat prowadzony przez dr Jerzego Marchewkę (byłego wychowawcę, założyciela i wieloletniego Prezesa KS "Labirynt"), jest doroczną kulminacją działalności koła szaradziarskiego (pod opieką wychowawcy Grzegorza Gurzyńskiego) w Internacie ZSMEiE. 21 kwietnia w środę odbyła się jego XVI edycja.
Turniej szaradziarski pod patronatem wydawcy najlepszych i najpoczytniejszych pism "ROZRYWKI" - m.in. ogólnopolskiego dwutygodnika szaradziarskiego pod tym samym tytułem, zgromadził na starcie dziesięć 3-osobowych zespołów złożonych z wychowanków Internatu ZSMEiE oraz zespół reprezentujący I LO im. Filomatów Ziemi Michałowskiej w Brodnicy (pod opieką nauczyciela, szaradzisty Pana Marcina Kołodziejskiego). Wśród zawodników byli uczestnicy i zwycięzcy tegorocznej Ligi Młodych Szaradzistów oraz uczestnicy II Ogólnopolskich Szaradziarskim Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych.
Dzięki uprzejmości i wieloletniej współpracy warszawskiej Redakcji na czele z red. naczelnym Panem Romanem Nowoszewskim, jesteśmy zaszczyceni gościć na naszym Turnieju przedstawicieli "ROZRYWKI" - w tym roku była to red. Małgorzata Rybicka.
Na początek należało indywidualnie rozwiązać krzyżówkę "Na dobry początek" autorstwa opiekuna koła szaradziarskiego. Najszybciej z zadaniem poradziła sobie i prawidłowo podała hasło: "Rok Szopenowski" Lidia Seroczyńska z Brodnicy, otrzymując nagrodę - portfel z zawartością (bilet do kina).
Po tej szaradziarskiej "rozgrzewce" drużyny przystąpiły do rywalizacji. Każde z 10 zadań przygotowanych przez opiekuna koła (zadania z archiwalnych numerów "ROZRYWKI" m.in. autorstwa członków KS "Labirynt" - panów: Jerzego Marchewki, Wojciecha Pietruszewskiego, Sławomira Prusieckiego i Grzegorza Gurzyńskiego), należało rozwiązać w określonym czasie (za 5 pkt), w czasie dodanym o 1 minutę (za 3 pkt) lub w czasie dodanym o 2 minuty (za 1 pkt).
Były to m.in.: Świąteczna krzyżówka, krzyżówka lubelska, wirówka, krzyżówka łukowa, krzyżówka mozaikowa, krzyżówka-szyfr, uzupełnianka, alfabetka. Zadania nie były łatwe, stąd nie wszystkim udawało się wszystkie rozwiązać się w określonym czasie. Za to tym większa satysfakcja dla zwycięskich zespołów.
Jak można było spodziewać się walka o pierwsze miejsce rozegrała się pomiędzy zespołami, w których składzie byli uczestnicy październikowych II Ogólnopolskich Szaradziarskich Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych.
Rywalizacja była zacięta i zwycięska dla drużyny Internatu ZSMEiE w składzie: Paweł Janikowski, Mateusz Stałowski i Szymon Topolewski (39 pkt). Drugie miejsce zdobył zespół naszych gości z Brodnicy: Liliana Halat, Lidia Seroczyńska i Aleksandra Wydzgowska (32 pkt), a trzecie: Paulina Cieślik, Jarosław Hodor i Paula Tomaszewska (23 pkt).
Wszystkie zespoły biorące udział w XVI Wielkim Turnieju "Rozrywki" w Internacie ZSMEiE, zostały uhonorowane dyplomami i upominkami. Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez: Kierownika Internatu, Klub Szaradzistów "Labirynt", Wydawnictwo Jerzego Marchewki, PZU Życie oraz anonimowych sponsorów. Patron turnieju - "ROZRYWKA" jak co roku niezwykle hojnie obdarowała nagrodami zwycięzców i uczestników Turnieju.

Do zobaczenia za rok? Intelektualna rozrywka z "ROZRYWKĄ" niech trwa - dzięki "ROZRYWCE" i ... "ROZRYWKO" dzięki!

  O Turnieju Rozrywki w ZSMEiE również pisali ...
Wybór zdjęć i tekst: GG
Zdjęcia: Łukasz Gajkowski
Opracowanie WWW: MVS