GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2009 / 2010

  


Wstecz      Dalej

Liga Młodych Szaradzistów po raz siódmy

Zakończyła się VII edycja Ligi Młodych Szaradzistów, turnieju organizowanego przez Sekcję Kultury MRI i koło szaradziarskie (pod opieką wychowawcy Grzegorza Gurzyńskiego), tradycyjnie już w I semestrze roku szkolnego.
Od października 2009 r. do lutego 2010 r. odbyło się 10 trzy, czterozadaniowych rund, w których łącznie wzięło udział 67 wychowanek i wychowanków internatu.
Co tydzień uczestnicy turnieju rozwiązywali zadania przygotowane przez opiekuna sekcji. Różnorodność i złożoność form szaradziarskich (od kalamburów, palindromów, homonimów, anagramów po różnorakie zadania diagramowe - także znanych autorów publikowanych w "Rozrywce" - ogólnopolskim dwutygodniku szaradziarskim) sprawiła, że każdy uczestnik mógł zdobywać punkty, a najlepsi musieli włożyć dużo pracy, by zwyciężyć.
Co poniedziałek wśród uczestników poprzedniej rundy turnieju, losowana była "nagroda tygodnia". Szczęśliwymi zdobywcami czekolady i nagrody niespodzianki, w poszczególnych tygodniach byli: Katarzyna Rutkowska, Adrian Zalewski, Angelika Mylkie, Krzysztof Pipczyński, Katarzyna Miziniak, Karol Ulikowski, Magdalena Łapczyńska, Sebastian Poniewierski, Krzysztof Motylewski i Marta Ożóg.
Do ostatniej rundy trwała zacięta rywalizacja. Trzecie miejsce zajęła I-klasistka Marta Ożóg, drugi był maturzysta Szymon Topolewski, a tytuł Mistrza Ligi wywalczył po zaciętej walce do ostatniej rundy, również I-klasista Krzysztof Pipczyński, podtrzymując tradycję, rzec można - rodzinną (dla przypomnienia dwie ostatnie edycje LMS wygrywał Mariusz Pipczyński).
23 lutego br. na uroczystym spotkaniu organizatorów z uczestnikami turnieju podsumowano wyniki i nagrodzono zwycięzców (pierwsza dziesiątka - tabela poniżej). Sponsorami nagród byli m.in.: Kierownik Internatu (słowniki i słodycze), PZU Życie, Klub Szaradzistów "Labirynt" i prywatni sponsorzy.

Punktacja:
MiejsceImię i nazwiskoPunkty
I miejscePipczyński Krzysztof1377
II miejsceTopolewski Szymon1359
III miejsceOżóg Marta1085
IV miejsceBudzyńska Karolina1049
V miejsceCiechomski Ariel1039
VI miejsceJankowski Norbert1021
VII miejsceZnaniecka Paulina985
VIII miejsceŁapczyńska Magdalena976
IX miejsceKardaś Mateusz961
X miejsceSipak Monika924

Zdjęcia: Łukasz Gajkowski
Wybór zdjęć i tekst: GG
Opracowanie WWW: MVS