GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2009 / 2010

  


Wstecz      Dalej

Walentynki szaradziarsko-poetyckie

Tradycją stało się już, że z okazji Walentynek wychowankowie internatu świętują ten szczególny dzień w niekonwencjonalny sposób. Na 16 lutego połączone siły sekcji naukowej i sekcji kultury MRI przygotowały imprezę o charakterze kulturalnym i popularno-naukowym: "Walentynki poetycko-szaradziarskie".
W kawiarnianej scenerii, o którą postarała się, jak zawsze w sposób perfekcyjny sekcja naukowa wraz ze swoim opiekunem mgr Jerzym Konopińskim, przy kawie, herbacie, ciastkach, pomarańczach, w świetle świec i z romantyczną muzyką w tle, 18 par rywalizowało w konkursie szaradziarskim.
Zanim zaczęły się intelektualne potyczki, Ada Welenc przedstawiła historię i tradycje związane z Dniem Zakochanych. Ponadto Angelika Mylkie oraz Maciej Ciechacki na początku jak i w przerwach między kolejnymi rundami turnieju, odczytywali aforyzmy dotyczące miłości, wzbudzając niejednokrotnie zadumę lub wprowadzając miły i wesoły nastrój.
Dwurundowe zmagania konkursowe, przygotowane przez sekcję kultury i koło szaradziarskie pod opieką mgr Grzegorza Gurzyńskiego, rozpoczęto indywidualnym konkursem "Na dobry początek", polegającym na rozwiązaniu wykreślanki wg zasady: "kto pierwszy, ten lepszy". Refleksem wykazała się Kamila Makowska, która najszybciej podała hasło: "Rok Szopena" - za co otrzymała nagrodę rzeczową, którą wręczył, obecny na imprezie - Dyrektor ZSMEiE mgr Andrzej Skrzypczyk.
Następnie 18 par zmagało się z zadaniami szaradziarskimi (dwie rundy). Wśród zadań znalazły się: krzyżówka z… (Walentym), walentynowa krzyżówka retro, krzyżówka "Ona i On", "zakochany" logogryf, szyfrolog, krzyżówka anagramowa "O kim mowa?" oraz anagramy, homonimy i palindromy, tematycznie nawiązujące do walentynek.
O pierwsze i drugie miejsce trzeba było rozegrać dogrywkę. Ostatecznie zwyciężyli: Joanna Grabowska i Ariel Ciechomski. Drugie miejsce uzyskali: Agata Wysocka i Jędrzej Bojarski, a trzecie: Edyta Czarnecka i Szymon Topolewski. Premiowane nagrodami były także miejsca od 4 do 6.
Nagrody ufundowane przez Kierownika Internatu (słodycze, książki), PZU Życie (smycze), sponsorów indywidualnych (kalendarze, biżuteria damska, przybornik do makijażu), wręczało jury w składzie: mgr Andrzej Skrzypczyk, mgr Katarzyna Rosińska, mgr Mirosław Kwiatkowski, mgr Jolanta Dziętara i mgr Alicja Barwińska-Chmielewicz.
Zadania sprawdzali oraz prowadzili tabelę wyników: Paweł Janikowski i Mateusz Stałowski. Całość imprezy nagłośnił i czuwał nad zabezpieczeniem technicznym Norbert Jankowski.
Zadania sprawdzali oraz prowadzili tabelę wyników: Paweł Janikowski i Mateusz Stałowski. Całość imprezy nagłośnił i czuwał nad zabezpieczeniem technicznym Norbert Jankowski.
Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy w podziękowaniu za udział i miłą zabawę otrzymali walentynkowe serduszka.
Zdjęcia: ZC
Wybór zdjęć i tekst: GG
Opracowanie WWW: MVS