GłównaAktualno¶ciInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2009 / 2010

  


Wstecz      Dalej

Karaoke po raz drugi

Tam idĽ, gdzie słyszysz ¶piew, Tam ludzie serca maj±,     
¬li ludzie wierzaj mi. Nigdy nie ¶piewaj±...     
C. K. Norwid         
Zgodnie z zapowiedzi±, sekcja kultury Młodzieżowej Rady Internatu zorganizowała we wtorek 9 lutego, po raz drugi dla koleżanek i kolegów z internatu karaoke.
W¶ród licznej rzeszy chętnych do ¶piewania "na żywo" było też grono pedagogiczne z Pani± Kierownik na czele, no bo przecież… "¶piewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi".
A wychodziło całkiem przyzwoicie, ale przede wszystkim różnorodnie, a do tego było miło i sympatycznie. Repertuar - jaki kto sobie życzył. Były piosenki zespołów Dżem i Budka Suflera, Kaliber 44 i Akcent, były też piosenki Krzysztofa Krawczyka i Sistars, Kombii i Ira itd., itp. Wszyscy ¶piewaj±cy wokali¶ci i zespoły bez wyj±tku włożyli w swoje oryginalne wykonania wiele serca. A nieobecnym rzec można, parafrazuj±c poetę, gdy usłyszycie ¶piew, ¶piew na internackim karaoke - tam idĽcie… Zapraszamy!
Z karaoke zwi±zane jest kilka ciekawostek. Jedn± z nich jest Geely BL - chiński samochód, który w standardowym wyposażeniu posiada maszynę karaoke. W¶ród ciekawostek znajdziemy również dwa rekordy Guinnessa. W 2006 roku po wygraniu przez fiński zespół Lordi konkursu Eurowizji, w Helsinkach ponad 80 tysięcy ludzi od¶piewało zwycięski kawałek "Hard Rock Hallelujah".
Chińczycy natomiast s± autorami najdłuższego, bo trwaj±cego 456 godzin, dwie minuty i 5 sekund występu karaoke (www.webshock.com.pl/karaoke).
Zdjęcia: Łukasz Gajkowski
Wybór zdjęć i tekst: GG
Opracowanie WWW: MVS