GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2009 / 2010

  


Wstecz      Dalej

Andrzejki Jazzowe z "Solina Jazz club"

Andrzejki Jazzowe z "Solina Jazz club".

Z inspiracji mgr Mirosława Kwiatkowskiego - byłego kierownika i mgr Jerzego Konopińskiego - wychowawcy Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu miało miejsce, w tej placówce, dość niecodziennie wydarzenie muzyczne. Sekcja Kulturalna Samorządu grupy II oraz Sekcja Naukowa Młodzieżowej Rady Internatu zorganizowały koncert jazzowy w wykonaniu siedmiorga muzyków i wokalistów z toruńskiego "Solina Jazz clubu".
Muzyka Jazzowa to co prawda dla mieszkańców internatu "nie te klimaty", ale może właśnie dlatego chcielibyśmy zapoznać młodzież z jej brzmieniem, oswoić ich z nią, a może nawet do niej przekonać. Chcąc jeszcze bardziej przybliżyć słuchaczom historię i istotę muzyki jazzowej zawrzeć w imprezie element popularno - naukowy, zdeklarowana zwolenniczka jazzu - Olga Izdebska przygotowała i wygłosiła informację na wyżej wymieniony temat.
Po tym wystąpieniu zaczęła królować już tylko muzyka. Artyści, w trakcie dwu godzinnego występu, zaprezentowali co bardziej znane standardy jazzowe w formie instrumentalnej i wokalnej. Dla miłośników muzyki zrodzonej w niewoli na amerykańskich plantacjach, a później będącej jednym z symboli "wolnego świata", była to prawdziwa uczta duchowa.
Patrząc na widownię dało się zauważyć coraz większe zainteresowanie młodzieży samą muzyką, ale również jej wirtuozerskim i ekspresyjnym wykonaniem zespołu. Na koniec muzyka tak przekonywała do siebie i rozruszała wielu słuchaczy, że z biernego słuchania przeszli do aktywności tanecznej.
Członkom "Solina Jazz club" należy się uznanie dla ich kunsztu muzyczno - wokalnego i podziękowania za to, że zechcieli poświęcić swój czas i wysiłek, koncertując w internacie, w pełni gratis.
Ponieważ muzycy wyrazili ochotę na ponowne spotkanie się z nami, mamy nadzieję, że to pierwsze tak duże wydarzenie muzyczne, nie będzie ostatnim.
Internackie "Andrzejki Jazzowe" odbyły się w jesienno - balonowej scenerii potęgującej i tak nie małe walory estetyczne koncertu.
Zdjęcia: mgr Mirosław Kwiatkowski
Tekst: mgr Jerzy Konopiński, Angelika Mylkie
Opracowanie WWW: MVS