GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2009 / 2010

  


Wstecz      Dalej

Karaoke - Czyli ... śpiewać każdy może

W środowy wieczór 25 listopada sekcja kultury Młodzieżowej Rady Internatu zorganizowała dla koleżanek i kolegów z internatu karaoke. Ta forma rozrywki pozwala mile spędzić czas oraz jest doskonałą zabawą pozwalającą pokazać uczestnikom swoje możliwości wokalne, bo przecież "śpiewać każdy może..."
Zatem kto chciał mógł przyjść i zaprezentować się w repertuarze według własnego uznania i możliwości. Wybierano utwory znane i lubiane na tyle, że często cała sala wspomagała wykonawców nie tylko śpiewem ale i choreograficznie - podrygując i pląsając w rytm muzyki.
Różnorodność śpiewanych piosenek nie była zaskoczeniem, bo "nie ładne co ładne tylko ładne to, co się komu podoba" a gusty są wielorakie. I zgodnie z tym stwierdzeniem mogliśmy usłyszeć oryginalne wykonania takich piosenek jak m.in. "Majteczki w kropeczki" (Bayer Full), "Baku, Baku" (Kaliber 44), "Pokolenie" (Kombi), "Czerwone korale" (Brathanki), "Nie płacz Ewka" (Perfect), "Whisky" (Dżem), "Małgośka" (M.Rodowicz), "Rudy rydz" (H.Majdaniec), "Dżaga" (Virgin), "Winna" (A.Chylińska), "Zanim pójdę" (Happysad), "Skarby" (Liber i Doniu), "Jolka" (Ich Troje), "Dla mnie masz stajla" (Trzeci Wymiar), "Nie poddaj się" (Myslovitz).
Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem. Tak wielu chętnych do śpiewania nie spodziewali się chyba sami organizatorzy, ale tym bardziej byli zadowoleni i zapowiedzieli kolejną imprezę niebawem.
Informacja dla dociekliwych: karaoke wywodzi się z Japonii, a nazwa w dosłownym tłumaczeniu oznacza "pusta orkiestra" i powstała z dwóch słów japońskich: karappo (pusty) i okesutora (orkiestra).
Zdjęcia: Łukasz Gajkowski
Tekst: GG
Opracowanie WWW: MVS