GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2009 / 2010

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par dla klas I-szych


Jury podczas pracy

Każdy punkt jest ważny - pomyłki wykluczone

Główka, a raczej główki pracują
Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych, który co roku inauguruje działalność szaradziarską w internacie ZSMEiE, odbył się 20 października br. We wtorkowy wieczór z zadaniami przygotowanymi przez opiekuna koła szaradziarskiego, wychowawcę internatu Grzegorza Gurzyńskiego, zmagało się 20 dwuosobowych zespołów.
Młodzi adepci szaradziarstwa rozwiązywali zadania diagramowe w określonym czasie (od 1 do 5 minut), a były to m.in.: logogryf, synteza krzyżówki, szyfrogram, krzyżówki: panoramiczna, magiczna, alfabetka, a-z.
Jury w składzie: Tadeusz Roszak (Klub Szaradzistów "Labirynt"), Emilia Gaładyk, Jolanta Dziętara (wychowawczynie gr.V), Szymon Topolewski (zdobywca II miejsca na tegorocznych Ogólnopolskich Szaradziarskich Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych), przewodniczył Jerzy Marchewka (szaradzista, autor i wydawca wielu opracowań słownikowych dla szaradzistów).

Andzia Mylkie...

...i Kasia Rutkowska...

...niezawodnie i sprawnie wspierały prowadzącego
Za każdy wyraz prawidłowo wpisany do krzyżówki można było uzyskać 1 pkt oraz dodatkowo 5 pkt. za rozwiązanie zadania w całości. Ostatecznie zwyciężył zespół Katarzyna Miziniak i Ewelina Kostrubiec (92 pkt.), pokonując 1 punktem Artura Siedleckiego i Sławomira Czapskiego.
Trzecie miejsce zajęły Monika Sipak i Marta Górnicka (85 pkt). Zespoły, które zajęły miejsca od czwartego do szóstego uzyskały odpowiednio 83, 82 i 81 pkt, co świadczy o do końca zaciętej rywalizacji i dobrym poziomie tegorocznych zmagań najmłodszych wychowanków internatu.
Trzy pierwsze zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Kierownika Internatu, PZU "Życie" i prywatnych sponsorów. Dr Jerzy Marchewka ufundował i osobiście wręczył minisłowniczki tematyczne własnego autorstwa, wszystkim uczestnikom tej kształcącej zabawy.

 

Misie też lubią krzyżówki - na szczęście

 

Nad muzyczną oprawą i nagłośnieniem czuwał
Norbert Jankowski

Minisłowniczki dla każdego od autora
 

Brawa i nagrody dla zwyciężczyń

Nagrody za drugie miejsce

Trzecie miejsce też nagrodzone
Tekst: GG
Zdjęcia: Łukasz Gajkowski
Opracowanie WWW: MVS