GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2008 / 2009

  


Wstecz      Dalej

Walentynki poetycko-szaradziarskie


Jak co roku młodzież z naszego internatu z okazji Dnia Zakochanych spotkała się w dniu 10 lutego by uczcić walentynkowe święto. Tego dnia odbyła się impreza o charakterze kulturalnym i popularno-naukowym: "Walentynki poetycko-szaradziarskie". Na początek Ada Welenc przedstawiła historię i tradycje związane z tym świętem.


O kawiarnianą scenerię imprezy zadbała sekcja naukowa wraz ze swoim opiekunem. Przy każdym stoliku siedziały dwie pary, by przy kawie, herbacie, ciastkach, pomarańczach w świetle świec i z romantyczną muzyką w tle, rozwiązywać okolicznościowe zadania szaradziarskie oraz posłuchać dedykowanej sobie poezji miłosnej, prezentowanej przez Martę Wiercińską i Szymona Topolewskiego.


Intelektualne potyczki, przygotowane przez sekcje kultury i sekcję młodzieżową KS "Labirynt", rozpoczęto indywidualnym konkursem na rozwiązanie wykreślanki wg zasady: "kto pierwszy, ten lepszy". Refleksem wykazała się Paulina Sobocińska, która najszybciej podała hasło: "Kochaj mnie" - za co otrzymała nagrodę rzeczową.


Następnie 15 par oraz trzy samotne osoby (w ostatniej chwili zawiedli partnerzy. A fe, nieładnie Dagmaro, Marto i Robercie!), zmagały się z zadaniami szaradziarskimi (dwie rundy czterozadaniowe). Wśród zadań znalazły się: logogryf walentynkowy, anagramy okolicznościowe, krzyżówki ("Ona, on, oni", "Anny", "Andrzejowie"), synteza krzyżówki i szyfrolog.


Najlepiej z zadaniami poradzili sobie i zwyciężyli: Paulina Sobocińska i Bartosz Zapalski. O kolejne miejsca premiowane nagrodami (sympatyczne pluszaki i bilety do kina) trzeba było rozegrać dogrywkę. Ostatecznie drugie miejsce wywalczyli: Paulina Elwertowska i Mariusz Pipczyński, a trzecie: Joanna Grabowska i Wojciech Marczewski.


 

I miejsce

Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali walentynkowe serduszka.
Autorami scenariusza i reżyserami imprezy byli - w części szaradziarskiej: mgr Grzegorz Gurzyński, a w części poetycko-muzycznej: mgr Jerzy Konopiński.


Joasia i Wojtek - III miejsce

Paulina i Bartek

Paulina i Mariusz - II miejsce
Tekst: GG
Zdjęcia: Arkadiusz Kuras & Maciej Flor
Opracowanie WWW: MVS