GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2008 / 2009

  


Wstecz      Dalej

Pierwsza pomoc
22 stycznia 2009 r. grupa słuchaczek i słuchaczy toruńskiej Szkoły Policealnej Medycznej pod opieką mgr Brygidy Czapiewskiej, po raz kolejny przeszkoliła i urządziła praktyczny trening wychowankom Internatu ZSMEiE.
Zajęcia jak zwykle obejmowały krótkie wykłady i prezentacje, po których wszyscy mieli okazję przećwiczyć na specjalistycznych przyrządach resuscytację krążeniowo-oddechową, czyli przywracanie oddechu i pracy serca.
Taki trening jest najlepszym sposobem przełamania bariery strachu, jaka pojawia się w momencie wzięcia odpowiedzialności za życie drugiego człowieka.Z braku umiejętności, większość ludzi obawia się, że zamiast pomóc może zaszkodzić ratowanemu. Dzięki uprzejmości gości w czerwonych koszulkach ratownika, każdy uczestnik zajęć mógł się przekonać, że dzięki wiedzy i ćwiczeniom jest w stanie przywrócić funkcje życiowe osoby znajdującej się w stanie zagrożenia życia.
Trwająca od wielu lat współpraca z toruńską Szkołą Policealną Medyczną (dawniej Policealne Studium Medyczne) sprawiła, że wychowankowie, a także kadra pedagogiczna wiedzą, jak się zachować w sytuacjach, kiedy o życiu człowieka decydują minuty.


 


Tekst: MK i GG
Zdjęcia: EB i GG
Opracowanie WWW: MVS